У Рівному фотографи мають змогу виграти 50 тисяч гривень

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному в студії «У фарватері істин» перезентували два масштабні фотопроекти: Другий Кубок Рівного з фотомистецтва "Я люблю своє місто, я люблю свій край" та VIII Міжнародний Салон художньої фотографії "Фотовернісаж на Покрову, 2013". Традиційно їх організатором є фотостудія "У фарватері істин" та клуб «Простір фото» на чолі зі своїм керівником та натхненником - фотохудожником Олександром Харватом.

Ці щорічні фотомистецькі заходи набули неабиякої популярності не лише в Рівному та Україні, а й за її межами - у понад 90 країнах усіх континентів світу. Завдяки цим фотопроектам про наш край та місто стало відомо в усьому світі, відтак, до нас тепер приїжджають іноземні фотомайстри та туристи з усіх куточків планети.

Цьогоріч ці фотоконкурси набудуть деяких змін, проте і не втратять власної самобутності. Відтак, Кубок Рівного з фотомистецтва розширив свої кордони, і тепер до конкурсу прийматимуться світлини, зроблені не лише в Рівному, а й на всій території історичної Волині, а це – 6 областей: Рівненська, Волинська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька та Житомирська. А ось для проекту «Фотовернісаж на Покрову» спеціально створюють новий веб-сервіс, через який учасники зможуть не лише реєструватися, але й завантажувати свої конкурсні роботи. Цей веб-сервіс розпочне свою роботу вже 1 травня.

Проект «Фотовернісаж на Покрову» - це щорічний Міжнародний Салон художньої фотографії в рамках проекту «Обличчя планети Земля», який проходить у нашому місті вже восьмий рік поспіль. Він має на меті відображати мальовничість світу, розмаїття пам’яток історії, архітектури, культури, а також побут та життя через призму фотооб’єктиву. Проект має 6 конкурсних тем: природа, вода, вільна тема, портрет, подорож та фотоарт. Переможці конкурсу отримають Гран-прі та розділять між собою загальний призовий фонд у 50 тисяч гривень, а авторів найкращих світлин нагородять медалями за 1, 2 та 3 місця у кожній номінації, а також дипломи та інші призи. Також організаторами передбачені спеціальні призи для авторів кращих фото на теми «Спорт», «Музика», «Ню» та «Гумор».

Кубок Рівного з фотомистецтва цьогоріч проводитиметься вже вдруге. Він приурочений до Дня міста Рівного, що відзначають наприкінці серпня. Його мета – показати наш край з особливого, неординарного та цікавого боку, виявити незвичні місця і таким чином привернути увагу туристів до нашого мальовничого краю. У конкурсі визначатимуть кращі фотографії в 7 номінаціях: «Пейзаж», «Природа», «Архітектура», «Події», «Люди», «Портрет» та «Діти», які відзначать нагородами. А автору найкращої світлини, власне, і буде вручено Кубок та присуджено звання кращого автора конкурсу.

Участь в цих проектах можуть брати усі фотографи світу, які у зазначені терміни надішлють поштою свої світлини, відповідно до конкурсної тематики, у цифровому вигляді на CD. Файли мають бути в форматі JPEG, 8 BIT, RGB, 300 dpi, мінімум 2400 рх по довшому боці. Файли слід іменувати латинськими літерами таким чином: країна_прізвище_тема-№.

Для участі у проекті «Фотовернісаж на Покрову» фотограф може надати максимум по 4 фотографії на кожну номінацію, тобто загалом до 24 світлин. Натомість на «Кубок Рівного з фотомистецтва» можна подавати необмежену кількість фото.

Роботи на «Фотовернісаж на Покрову» прийматимуться до 25 серпня, а на «Кубок Рівного з фотомистецтва» - до 10 липня. Після завершення прийому робіт експертне журі у складі відомих фотохудожників визначить переможців та лауреатів. Зокрема, до складу журі «Фотовернісажу на Покрову, 2013» входять 4 імениті фотоексперти – Любомир Шміда (Словаччина, представник EsFIAP), Володимир Дубас (Україна, представник AFIAP), Олександр Харват (Україна, представник EFIAP) та Олександр Жилін (Україна, заступник головного редактора всеукраїнського журналу «Photographer»).

За результатами конкурсів експонуватимуться фотовиставки кращих робіт. Відтак, виставка «Кубку Рівного» розпочнеться на День Незалежності – 24 серпня, а «Фотовернісажу на Покрову, 2013» - традиційно 14 жовтня.

Обидва фотоконкурси проводяться за міжнародними правилами FIAP і PSA. Реєстраційні анкети учасників можна знайти на сайтах ukrfoto.org та prfoto.net. Усі деталі дізнавайтеся за телефоном (067) 362-29-77.

Марина НАЗАРЧУК

Фото - Олени ЗЕНЬ