У Рівному фермери та представники влади дискутують про ринок землі (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному у рамках програми "Діалоги про Україну" організували зустріч для представників влади з фермерами Рівненщини задля обговорення питань земельної реформи. 

Зустріч відбулась сьогодні у приміщенні Федерація профспілок Рівненської області. 

Для спілкування з мешканцями Рівненщини приїхали заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко. Крім того, у форумі участь взяли очільник Рівненської ОДА Віталій Коваль, заступниця голови облдеражмінітсрації Світлана Богатирчук-Кривко та народний депутат від Рівненщини Олександр Салійчук. 

заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко

За словами заступника міністра Тараса Висоцького у всіх областях України зараз проводять земельні форуми, де представляють громадам напрацьований урядом і депутатами з офісом президента концепт земельної реформи. 

- Проводячи такі форуми ми збираємо коментарі людей, аби потім, коли вже буде прийматися рішення, був консенсус, а всі конструктивні побажання були почуті і враховані. Ціль земельної реформи дуже проста - має бути відновлена справедливість, люди мають отримати право розпоряджатись своєю власністю, мають бути створені економічні стимули для розвитку аграрного сектору і має бути поборена тінь, - зазначив представник Уряду. 

Уповноважений президента Роман Лещенко заначив, що Володимир Зеленський чітко задекларував у своїй програмі проведення якісної земельної реформи в Україні.

 - Наголошую, що земельна реформа - це комплекс заходів, який пов'язаний з прийняттям великої кількості норматично-правових актів. Це не зводиться до ринку землі і лише до обігу земель сільськогосподарського призначення. Це питання антирейдерства, це питання дерегуляції, передання земель з державної в комунальну власність, відновлення справедливості щодо децентралізації, наведення ладу в Держгеокадастрі, напованення бази геоданими всіх земельних ділянок по всій країні, діджиталізація та максимально прозора система обліку усіх земель. І це робиться для того, щоб держава виконувала виключно сервісну функцію.

Представники місцевої влади та рівненські фермери своєю чергою ставили питання щодо відновлення справедливості та повернення українцям їхніх земель, а також захисту української землі від продажу іноземцям та росіянам зокрема. На це представники уряду та президента запевнили, що питання будь-яких земельних операції додаються до закону про санкції і відповідно не може бути ніякого доступу капіталів країни агресора до обігу земель сільськогосподаського призначення в Україні.

- У законі чітко передбачено, що лише юридичні особи, де бенефіціарами є українці, ті, що більше трьох років працюють в межах чинних договорів оренди мають першочергове право на придбання та оренду землі. На перший період немає прямого доступу іноземного капіталу до обігу земель взагалі. Тобто люди, що працюють на землі, й будутить продовжувати працювати. У них є переважне право купити цю землю, переважне право отримати фінансування, а своє володіння та користування забезпечити також правом розпорядження в рамках легального, цивілізованого обігу земель сільськогосподарського призначення, - заначили експерти.