У Рівненському суді розглядатимуть справу про "знижки" для забудовників

Новини Рівного - ЧаРівне.info

28 січня о 14:20 у Господарському суді Рівненської області розглядатимуть справу за позовом  прокуратури Рівненської області про стягнення з ЖБК Енергетик пайову участь у розвитку інфраструктури Вараша в сумі 1 644 190 грн.

Згідно законодавства України юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки повина взяти участь у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту. Величина цієї участі визначається у договорі, укладеному з органом місцесового самоврядування та має встановлені законом межі.

ЖКБ Енергетик до здачі в експлуатацію 9-ти поверхового житлового будинку (за адресою мікрорайон Вараш 43/1, м. Вараш) повинен був сплатити до бюджету міста 1 794 534 гривні. Однак виконком Вараської міської ради у супереч закону вирішив зменшити цю суму до 150 344 грн, бо забудовник побудував дві парковки поблизу.

У прокуратурі зазначають, що майданчики для паркування згідно законодавства України належать до об’єктів благоустрою, а не до інженерної інфраструктури. Тому виконком не мав права вчиняти такі дії.

Захищаючи інтереси держави та жителів Вараша прокуратура області подала до суду на виконавчий комітет Вараської міської ради та Обслуговуючий кооператив «ЖКБ Енергетик», оскільки Вараш недоотримав доходів понад 1,6 млн гривень.

Також у позовній заяві зазначається, що з цього приводу Варашським відділом поліції розслідується кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів. З власних джерел нам відомо, що по цій справі було проведено ряд обшуків слідчими поліції, прокуратури та СБУ.