Тато на пологах: у Рівному відомі татусі провели лекцію для батьків

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Як це — бути присутнім батьку на партнерських пологах? Що було найскладнішим і чи змінюється ставлення до дружини?

Поки триває карантин, учасниці проекту "Пузата мама "продовжують готуватись до батьківства.

Лекцію Татусів для вагітних та їх чоловіків провели досвідчені батьки - Юрій Вознюк, Олександр Курсик, Юрій Дюг та Артур Федорків. Розповідали про роль чоловіка у пологовій залі, варто чи ні іти на пологи, що тато має робити на пологах?

Кожна жінка вміє народжувати, ця сила в ній закладена природою. Але початок материнства – вразливий період. Ви – безпека й опора своєї дружини. І коли щаслива подія станеться – дружина згадуватиме вашу підтримку та віру в неї з великою вдячністю, теплом і захопленням.- цитата татуся п'ятьох дітей та партнера проекту "Пузата мама" Юрія Вознюка.

Татусь двох донечок, депутат Рівнеради Олексанадр Курсик розповів про першу зустріч зі своїми дівчатками.

- Це першя зустріч з дитиною назавжди залишається в пам’яті навіть найбільш стриманих чоловіків. І ні з чим не зрівняна радість цієї миті компенсує усі хвилювання, які ви пережили кількома годинами раніше! - розповів Олександр Курсик.

Журналіст Юрій Дюг розповідає, що присутність чоловіка на пологах - це підтримка для дружини.

- Дуже важливими є підтримка чоловіка. Тож партнер має виконувати вкрай важливу місію: бути опорою, підтримкою, людиною, здатною підбадьорити й приймати рішення, в тому числі давати згоду на медичні втручання.

Лікар акушер- гінеколог  Артур Федорків з власного досвіду додає, що тато на пологах - це сила та впевненість жінки у пологовій діяльності.

Спочатко тато пристуній на пологах, а потім вони  з дружиною разом вчаться доглядати за малюком. Це  сприяє становленню не тільки материнського, а й батьківського інстинкту. Адже вважається, що у тата інстинкт розвивається набагато пізніше, ніж у мами.. У пологах чоловік  також може допомагати, вибираючи певну позицію, зручну для жінки.

Майбутній батько – адвокат інтересів жінки. Він може домогтися додаткового огляду, зайвий раз зверне увагу лікарів на жінку.