Суд не знайшов порушень у діях секретаря Рівнеради, на якого НАЗК склало протокол про корупцію

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівненський міський суд закрив адміністративну справу стосовно протоколу НАЗК на секретаря Рівнеради Сергія Паладійчука. Про це йдеться у постанові суду від 19 липня.

Національне агентство з питань запобігання корупції склало на Сергія Паладійчука протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією - за ч. 2 ст. 172-4 КУпАП (Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності).

Як йдеться у постанові, Сергій Паладійчук перебував на посаді станом на 18.07.2016 року є засновником та керівником ТОВ «ТРК «Для Вас», яке було засноване у 2009 році та передбачало отримання прибутку.

Однак, у своїх поясненнях Сергій Паладійчук це заперечив. Зокрема він повідомив, що товариство не здійснює діяльності та у звітах для органів фіскальної служби відсутнє отримання прибутку.

У НАЗК стверджували, що Сергій Паладійчук вчинив адмінправопорушення у період з 18.07.2016 по 19.03.2018, коли перебував на посаді директора ТОВ «ТРК «Для Вас» та входив до складу виконавчого органу товариства. 

У свою чергу Сергій Паладійчук свою вину не визнав та просив закрити справу у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Крім того він зазначив, що володіє 30 % капіталу товариства, а також протягом 2016-18 рр. ініціював скликання та проведення загальних зборів учасників, щоб змінити керівника товариства. 

Однак через відсутність особи, на яку можна було б покласти обов’язки керівника, іншим учасником, який володіє 70 % часткою в статутному капіталі, було надано згоду лише на відсторонення його від виконання повноважень директора ТОВ, а обов’язки щодо звітності доручено виконувати управителю корпоративних прав учасника товариства. 

Як йдеться у постанові суду, Сергій Паладійчук передав корпоративні права і частку у 30 % капіталу ТОВ «ТРК «Для Вас» особі-підприємцю. Уже через три дні збори товариства усунули його від посади директора товариства.

Суд наголошує, що оскільки посадовець "в трудових правовідносинах з ТОВ "ТРК "ДЛЯ ВАС" не перебував і відношення до управління підприємством не мав, в зв`язку з чим дохід від його діяльності не отримував, відтак відсутні будь-які підстави притягати його до адміністративної відповідальності".  

Також, як зазначається, входження в загальні збори товариства з обмеженою відповідальністю не свідчить про наявність в діях посадовця ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-4 КУпАП 

Відтак, судом не було здобуто жодних доказів стосовно того, що посадовець отримував в ТОВ «ТРК» «Для Вас» прибуток.

Отже, суд прийшов до висновку, що в діях Сергія Паладійчука відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-4 КУпАП, і на цій підставі закрив справу про адмінпорушення.