Справа Вдовиченка: начальник судової адміністрації подав скаргу на слідчих для повернення вилученого майна

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Підозрюваний у розтраті майна начальник теруправління судової адміністрації у Рівненській області Віктор Вдовиченко подав скаргу, в якій просить суд визнати протиправною бездіяльність слідчого І. Яковчука та начальника слідчого управління О. Панасюка щодо неповернення вилученого під час обшуків майна.

Вказане майно було вилучено у Віктора Вдовиченка під час обшуків у відкритому провадженні за ч. 3 ст. 191 КК України (розтрата бюджетних коштів та державного майна). Обшуки проводили у січні-лютому 2019 року за місцем проживання посадовця – на вул. Грабника, 18, в будинку його дружини у селі Колоденка, а також у приміщенні територіального управління судової адміністрації. 

Утім, згодом, як стало відомо, Вдовиченку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 191 КК України. Слідчі подавали до суду клопотання щодо відсторонення В. Вдовиченка від посади, утім, суд не задовольнив це клопотання.

- Кримінальне провадження було зареєстроване, що нібито була допущена розтрата матеріальних цінностей, які зокрема знаходились нібито в приміщеннях на вул. Симона Петлюри, 10, колишньому управлінні Нацбанку. Але двічі було проведено інвентаризацію і жодної одиниці матеріальних цінностей не зникло звідти. Натомість є підозра, яка мені пред’явлена 7 лютого. Але за іншим фактом – що нібито територіальне управління несвоєчасно отримало сканери, які проплатили у кінці минулого року. Якщо буде вирок, тоді можемо погоджуватися з тим, що я в чомусь винен. А слідчі вже двічі зупиняли досудове розслідування і зверталися до міжнародної допомоги до Польщі – це стосується закупівлі 18 сканерів з 22, які ми закупляли в кінці минулого року. Наразі ми оскаржуємо постанову стосовно зупинення кримінального провадження. Мені, можливо, інкримінують ймовірну переплату, - каже Вдовиченко.

Нагадаємо, суму вилучених під час обшуку коштів Вдовиченко назвати не зміг. Лише сказав, що це «сума, менша від його річного заробітку». Кошти йому повернули, за його словами, через два місяці після обшуку. Натомість посадовець подав заяву на правоохоронців, які вилучали кошти, до ДБР. 

Обшуки у судовій адміністрації: керівник установи назвати суму вилучених коштів не зміг

Що стосується вказаної скарги, то начальник судової адміністрації вимагає, аби слідство повернуло вилучене майно за місцем обшуку. За словами слідчого Яковчука, правоохоронці не заперечують проти повернення, однак, просять з’явитись для цього представників судової адміністрації.

- Це велике майно, вилучене під час першого та другого обшуку. Це документи, морозильна камера та дев’ять стільців. Це майно підлягає, згідно рішення суду, негайному поверненню. Однак, після рішення суду стосовно визнання бездіяльності прокурора, слідчий Яковчук та Панасюк не реагують на це, не дивлячись на скарги, направлені до них із Генеральної прокуратури та обласної прокуратури, - сказав Вдовиченко.

Він додає, що подавав кілька скарг до суду, за однією з них за рішенням суду від 29 липня визнано протиправною бездіяльність прокурора Войтюка.

Слідчий І. Яковчук

Тим часом слідчий Яковчук каже, що правоохоронці до судової адміністрації направляли листи стосовно повернення вилученого майна. І готові його повернути, проте представники судової адміністрації не з’являються до них.

Суддя Денисюк оголосив перерву до 22 серпня, 10.00.