Робота в Рівному для випускників - де шукати вакансії

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Літо - час випускних вечорів у навчальних закладах. Ще вчорашні студенти стають шукачами роботи. Але чи є перспективи у рівненських випускників вишів, на які посади вони можуть розраховувати?

Обласний центр зайнятості населення повідомляє, що лише чверть працедавців міста готові прийняти в штат молодих фахівців. Найбільші шанси знайти роботу у Рівному за фахом мають вчителі, спеціалісти комп'ютерних технологій, менеджери, медсестри та вихователі дитячих садків.

Всім іншим випускникам інститутів та університетів доведеться влаштовуватися на посади, що не потребують високої кваліфікації або шукати заробітків у більш перспективних Києві та Львові. 

Згідно опитування, проведеного в травні серед тодішніх студентів-старшокурсників, більше половини респондентів готові одразу по закінченні вишу їхати за кордон. Молоді хлопці й дівчата сподіваються зайняти вакансії на підприємствах Польщі, Чехії, а згодом зайнятися підтвердженням своїх дипломів в обраних країнах. Лише 15% опитаних замість шукати роботу в Рівному планують подавати свої резюме на міжнародні сайти працевлаштування, як фахівці.

Куди звертатись випускникам

Спеціалісти центру зайнятості радять молоді не втрачати надії. Навпаки, активні дії у напрямку влаштування на роботу у місті Рівному завжди призводять до отримання бажаної вакансії. 

Розпочати пошук першого робочого місця варто з реєстрації у службі зайнятості. Кар'єрні радники, які там працюють, допоможуть оцінити перспективу здобути місце за фахом. Якщо шанси на таке працевлаштування замалі, дівчині або юнакові доведеться пройти безкоштовні курси перекваліфікації. Там можна отримати знання, актуальні для працедавців.  

Не варто нехтувати й іншими шляхами, які дають допомагають у пошуках:

  1. Реєстрація на спеціалізованих сайтах дає можливість розмістити інформацію про себе та отримувати повідомлення щодо нових пропозицій від роботодавців. Також, активно переглядайте вакансії у Рівному на сайтах https://besplatka.ua/uk/rovno/rabota, rabota.ua, work.ua та ін.

  2. Рекрутингові агенції можуть запропонувати вакансії на іноземних та місцевих підприємствах. Але слід підготуватись до того, що за послуги прийдеться заплатити 5-10% від суми першої зарплати. Гроші необхідно внести на рахунок агенції не раніше, ніж будуть оформлені всі документи для роботи.

  3. Допомога знайомих, родичів, друзів. Повідомивши про пошук роботи, можна досить швидко стати до праці. 

Багато керівників охоче приймають молодь, орієнтуючись на гарні рекомендації. Головне при такому способі пошуку місця - продемонструвати майбутньому начальнику прагнення працювати та отримувати нові знання.