Рівнянка Аліна Макарчук стала першою ведучою українського радіо у Польщі

Новини Рівного - ЧаРівне.info

.На частоті 100,7 МГц у місті Бранево, що у Вармінсько-Мазурському воєводстві, відтепер можна почути українські новини — за ініціативи польського радіо “ESKA”.

Редакторкою та ведучою новин на новоствореному радіо стала рівнянка Аліна Макарчук.

Журналісти "ЧаРівне" поцікавилися у неї про те,як створювалось українське радіо, його слухачів та команду з якою працює рівнянка.

- Я єдина українка в команді, редактор новин і ведуча одночасно.Решта команди це поляки, які відповідають за інтернет портал. Одна з них - кореспондент в Бранєві. Це польське місто під російським Калінінградом, де ми запустили перші в Польщі новини українською.

ESKA - це польське радіо. Одне з трьох найбільших радіо в Польщі. Величезна імперія. Воно грає в кожному місті. ЕСКУ слухає 3 млн людей щодня. Але В Бранєві його раніше не було. А тепер є. Ще й з новинами українською. Першими в історії польських ЗМІ. 

Виходить що саме Еска не побоялась за свою репутацію, не побоялась зіткнутись з критикою. - каже Аліна Макарчук.

Буде ще багато змін, над якими ми хочемо попрацювати. Але на нашому порталі наразі лише польські статті. З понеділка я додаватиму туди короткий огляд новин для жителів Бранєво українською. З цього моменту польський медійний ринок почне змінюватись. Тут це справді революція. Від колег-журналістів з інших радіостанцій, каналів і газет знаю, що вони теж про це задумуються. Для них - 500 тисяч українців, які тут живуть і будують сім’ї - це додаткові слухачі і клієнти. Тому з комерційної точки зору наш крок змінить польський ринок.

Як повідомляє inpoland.pl.net.,перший ефір відбувся у середу, 12 лютого, о 3 ночі. А вже в 6 год. ранку в ефірі вперше прозвучали польські новини українською мовою.

Кожен випуск триває 3 хвилини, за цей час ведуча встигає розповісти про 5-7 головних подій.