Рівняни закликають владу вирішити проблему із роботою дитсадків в період карантину

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Громадська організація "Рівне Разом" подала електронну петицію на сайт Рівненської міської ради. Громадські активісти вимагають від міської влади вирішити проблему з роботою дитячих навчальних закладів у період карантину. 

Представники громадської організації "Рівне Разом" щодня отримують від батьків звернення з проханням про допомогу. 

Ми звернулися за коментарем до Віктора ШАКИРЗЯНА, голови ГО "Рівне Разом".

Ситуацію, що склалася він прокоментував наступними словами:

"Наша організація щодня отримує звернення від батьків, з проханням про допомогу. Справа у тому, що впродовж чотирьох останніх місяців дошкільні та навчальні заклади Рівного закрито і діти не отримують належної дошкільної освіти, а батьки в свою чергу не знають як поєднати роботу і догляд за дітьми. Від влади люди не отримують жодних конкретних відповідей стосовно того як вийти з цієї ситуації і як довго це триватиме. Ми, вимагаємо від представників влади чіткого плану дій. Сьогодні такого плану дій у влади немає. Рівняни  стали заручниками бездіяльності посадовців. Батьки втрачають роботу і не знають як забезпечити свої родини"

Текст звернення ГО "Рівне Разом" :

" Про відновлення роботи закладів дошкільної освіти у місті Рівному. З попередньою підготовкою фахівцями чіткого алгоритму протиепідемічних заходів, які дозволять зберегти здоров'я наших дітей в умовах продовження карантину . 

Наша організація щоденно отримує звернення від батьків з проханням про допомогу. Адже від чиновників люди не отримують жодних конкретних відповідей. Представники різних гілок влади, просто перекладають відповідальність один на одного, навіть не надаючи працюючим батькам альтернативи, а дітям - можливості безпечного перебування. В той час, як мешканці Рівного, стали заручниками їх некомпетентності та бездіяльності і вказують на приклади інших регіонів, де не зважаючи на каратин працювали чергові групи, чергові садочки, дозволено працювати малочисельним групам.

Місцеві можновладці посилаються на Уряд, який не запровадив на Рівненщині режим адаптиптивного карантину. А Уряд, у свою чергу, апелює до рішень обласної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та місцевих органів влади. Що ж робити в такій ситуації простим рівнянам - не знає ніхто.
Влада самоусунулась від вирішення проблем громади!

Ми переконані, що представники влади, в такий відповідальний для всієї країни час, не мають права залишатися осторонь від реальних проблем людей. Ми вимагаємо чіткого плану дій для поступового виходу з цієї критичної ситуації. Сьогодні такого плану не має, ні у центральної влади, ні на рівні регіону, ні, тим більше, в міській раді.
Громадська організація “Рівне Разом”, закликає всіх небайдужих рівнян підтримати ініціативу та змусити владу негайно прийняти відповідні рішення. В першу чергу - виробити алгоритм виходу з цієї ситуації в літній період, адже з настанням осені, до рівня захворюваності на COVID-19 додадуться ще й сезонні захворювання серед дітей та дорослих та забезпечити усі необхідні заходи для захисту життя дітей та працівників.- йдеться у зверненні.

Вимагаємо від міської влади:
1. Створити спеціальну робочу групу з напрацювання особливих протиепідемічних заходів у ДНЗ міста для роботи в умовах карантину з залучення фахівців медиків та представників батьківських комітетів.
2. Невідкладно звернутися до Міністерства освіти та науки з вимогою розробити відповідний механізм для роботи навчальних закладів в умовах збереження карантину.
3. Забезпечити усі дошкільні освітні заклади міста засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами.
4. Забезпечити ефективний контроль (з залученням представників громадськості та МОЗ) за дотриманням усіх визначених протиепідемічних заходів під час роботи дошкільних освітніх закладів.

ГО "Рівне Разом