Рівняни не знають на честь чого названо вулицю 16 липня (+опитування)

16.07.2014, 17:22      Переглядів: 2451

Сьогодні 16 липня. В 1990 році у цей день було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України. Саме на честь цієї дати у Рівному названо одну із центральних вулиць міста. Щоб перевірити, чи знають рівняни, що визначного для історії країни сталося 16 липня, журналісти «ЧаРівне.Інфо» вирушили на одноіменну вулицю.

Із  двадцяти опитаних пересічних рівнян про вищезгадану подію не знав жоден.

- Сьогодні цілий день ламаємо голови над тим, що ж це за дата така, - кажуть робочі, які ремонтують тротуар на вулиці. – Так і не пригадали.

Не знала на честь якої події названо вулицю й продавець косметики, яка торгує на 16 липня. Згадати інформацію, вивчену на уроках історії не змогли ні пенсіонери, ні молодь.

Лише один молодий чоловік, завагавшись, відповів, що сьогодні день бухгалтера.

Нагадаємо, Декларація про державний суверенітет України (документ про проголошення державного суверенітету України) була прийнята Верховною Радою Української PCP 16 липня 1990 року.

У преамбулі Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

Одним з головних положень Декларації було положення про громадянство.
Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.

Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.

Україна проголошувала свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не буде брати участі у військових блоках і зобов`язується дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

Декларація проголошувала право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими, торгівельними представництвами.

Тетяна СТАЦЬКА
 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...