Рівненського розвідника, якого судять за вбивство невідомого терориста, відпустили на поруки

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівненського розвідника, підполковника Олександра Горбачова, луганський апеляційний суд 17 вересня відпустив на поруки офіцерів ОК «Захід». Військовослужбовця та ще одного підполковника Олексія Комонова обвинувачують в організації вбивства невідомого «артилериста» так званої «ЛНР» у 2014-му році. Разом із ними у справі фігурують ще троє підозрюваних. За словами Горбачова, усі вони наразі – на волі.

До слова, Олександр Горбачов був затриманий луганськими правоохоронцями у червні 2017-го  року разом із колишнім підполковником Сергієм Стрільцем, якого звинуватили у перевищенні службових повноважень, катуванні, викраденні сина луганського фермера Володимира Куницького Олега Куницького та його автомобіля. Іншими обвинуваченими у справі є старший прапорщик Іван Васюк, майор 8-го полку Сергій Онищук.

Куницького затримали на українському блокпості у червні 2014- року, коли він їхав на автомобілі «Лада» з боку окупованої території. В автомобілі знайшли автомат, стріляні гільзи та карти місцевості. Стрілець перевозив затриманого та мав передати його контррозвідці. Та затриманий зник. Володимир Куницький звинуватив у викраденні сина Сергія Стрільця.

Першого разу Сергія Стрільця приїхали затримувати луганські правоохоронці у 2016-му році. Вдруге у червні 2017-го року – вже затримували за участю луганського «КОРДу», разом із Олександром Горбачовим та доправляли літаком до міста Сватово.

Рік тому Стрільця випустили під заставу у 230 тисяч гривень. Також за заставу у цій справі був відпущений і Горбачов.

Олександру Горбачову в цій справі інкримінують викрадення, вимагання, крадіжку, вимагання документів. Як йдеться у матеріалах справи, Горбачов нібито причетний до захоронення тіла Куницького.

Наразі справу розглядають у Кремінському суді Луганської області.

Фото: скріншот із відео 5 каналу

Справа про вбивство невідомого терориста «ЛНР» спочатку розглядалась у Рубіжному, потім її передали у Лисичанський міський суд.

Понад два роки Олександр Горбачов просидів у Старобільському СІЗО. І лише 17 вересня за апеляцією його адвоката було ухвалено рішення випустити розвідника на поруки офіцерів оперативного командування «Захід».

- Раніше це була одна кримінальна справа – по Куницькому. Її розділили на дві частини. І ще мені інкримінують вбивство «мирного» артилериста «ЛНР», - каже Горбачов.

Він каже, що готовий буде оскаржувати вирок суду. 

- Цих два роки я їм просто так не подарую. Я не бачив, як ріс мій син. Бачу навіть крайню точку – це Європейський суд з прав людини, - додає військовий .

- Спочатку була справа Куницького. Шукали труп, потім в процесі пошуку трупа знайшли цей. Тіло Куницького, до слова, виявили ще у 2016-му році, - говорить адвокат Горбачова Катерина Сєрікова. – По суті Горбачов був останньою ланкою у цій справі. але він не причетний до його (Куницького) смерті. І тим паче всі ці дії щодо захоронення – це все було за наказом його керівника. Він ніяк не впливав на те, що Куницький помер... Обвинувачення у справі артилериста ґрунтується на показах двох інших обвинувачених. Вони давали свої покази під тиском. Згідно показів цих бійців, вони здійснювали вистріли у цього сепаратиста, про якого нічого невідомо. 

До слова, Олександру Горбачову за обвинуваченням у ст. 115 ККУ загрожує позбавлення волі від 10 до 15 років довічне ув'язнення.