Рівненський письменник переміг у конкурсі «Коронація слова – 2013» (+ ФОТО)

15.03.2014, 15:53      Переглядів: 2224

Рівненський поет, журналіст та прозаїк Василь Басараба став дипломатом літературного конкурсу «Коронація слова-2013». Відзнаку автору приніс його роман «Страшний Суд», над яким митець слова працював два роки.

Подати твір на участь у конкурсі письменник наважився лише у заключні дні прийому рукописів. А вже через кілька місяців отримав запрошення на церемонію нагородження номінантів конкурсу. Там став одним із семи дипломатів у номінації «Романи».

У книзі Василь Басараба змалював життя двох молодих людей, які вирішують побратися, та на заваді їм стає страшна правда: у роки Другої світової війни дід дівчини закатував бабусю й дідуся хлопця.

- Автор тонкими нитками переплів події минулого століття: і війну, і голод з темою кохання. Книжка читається дуже просто. Є моменти над якими доводилось і заплакати, - ділиться враженнями читач Микола Кащук.

- Час – складний теперішній і минулий – і долі героїв роману Василя Басараби міцно пов’язані між собою, - каже письменник Володимир Лис. – Може, і деякі люди, прочитавши «Страшний Суд», навчаться розрізняти, де підступна тоталітарна пропаганда, а де справжні герої…

Автор каже, що конкретних прототипів його героям немає. Та все ж, деякі моменти із життя своїх знайомих та друзів, використав у літературних образах . Посилався також і на Біблію.

Вперше власну книгу письменник побачив в одному із Рівненських магазинів. Розповідає, що відчув щастя у той момент, адже за нею стоїть клопітка праця.

Також Василь Басараба запевнив, що продовження книга не матиме, адже є "компактно довершеною". Однак, задуми для написання інших творів уже є.

Про майбутні презентації книги автор говорить із невпевненістю. Однак, його колеги по журналістському та письменницькому цеху запевняють, що докладуть максимум зусиль для того, аби роман «Страшний Суд» прочитало якомога більше людей.

- У романі сюжет надзвичайно чутливий і показовий. Це якісне письмо. Я хочу ініціювати висунення цієї книги на Шевченківську премію. Адже це явище не лише нашого краю. Це явище всеукраїнське, - наголосив представник Рівненської обласної спілки письменників України, журналіст Віктор Мазаний.

Вже сьогодні книгу «Страшний Суд» Василя Басараби можна придбати у книгарнях Рівного.

                                                                                                                                                                          Тетяна СТАЦЬКА
 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...