Рівненський депутат Олександр Курсик просить забрати отрутохімікати з Тинного (Фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Мешканці Тинного б’ють на сполох і просять забрати з їхньої території контейнери з отрутохімікатами.

Вони з’явилися тут 5 років тому – у 2014-му році, коли неподалік хотіли побудувати завод з переробки ртутних ламп. Тоді місцеві мешканці категорично виступили проти цього.

Мешканці Тинного заявляють про екологічну катастрофу

Як нам пояснили, ці контейнери мали знаходитися у приміщенні складу отрутохімікатів. Два роки тому став відчутний запах. Мій будинок за 500 метрів звідси. Від цього запаху течуть сльози, дере в горлі, - розповідає місцева мешканка Лариса Зелінська.

Тут у нас паї, сад, пасовище, тваринний комплекс. Поряд будинки, житловий масив. Міська влада обіцяла розібратися і утилізувати ці контейнери, але через півроку зробили споруду і контейнери виставили просто на вулицю. Я виступаю від громади мешканців Тинного і прошу міську владу та усі служби які можуть допомогти в цьому утилізувати ці контейнери, забрати з нашої житлової зони, - додає пані Лариса.

Не стоїть осторонь цієї проблеми депутат Рівненської міської ради Олександр Курсик. Саме до нього за допомогою і звернулися мешканці Тинного.

Нещодавно ми виїжджали сюди з місцевими мешканцями і побачили на власні очі, що тут усе розібрано, контейнери з отрутохімікатами не зберігаються належним чином. Вони просто стоять на землі, територія нічим не огороджена, доступ до контейнерів вільний. Деякі з них змінили свій колір. Наша позиція незмінна – ми закликаємо забрати їх звідси на відповідну територію, яка охороняється, - наголошує депутат Олександр Курсик.

Олександр Курсик

Цю територію вже оглянули спеціалісти Головного управління ДСНС України у Рівненській. Сьогодні ж вони ініціюють проведення оперативного засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для обговорення подальших дій щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища та людей, що проживають неподалік від місця виявлення речовин.