Рівненським вагітним лекцію про пологи провела спеціалістка з Луцька (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Спеціалістка з грудного вигодовування та організаторка курсів для вагітних у Луцьку Оксана Соловей провела лекцію рівненським матусям. 

Вагітним розповідали про те, як пережити пологи та початок материнства без страху та тривоги. 

- Пологи - надзвичайно важливий, цінний момент в житті кожної жінки. Це велика радість довгоочікуваної зустрічі з крихіткою. Але разом з тим - це випробування. Адже народження малюка - процес не передбачуваний. І ніхто не зможе заздалегідь зрозуміти, як все пройде. З тілом жінки буде відбуватися щось нове, чого ніколи не було раніше. Ця невідомість викликає хвилювання, і навіть страх. І це абсолютно нормально, адже ми всі схильні боятися чогось нового...  - наголосила лекторка. 

Так виглядали заняття Оксани Соловей до карантину

Також Оксана Соловей дала матусям кілька порад щодо того, що може зробити жінка, щоб знизити цю тривогу і підійти до народження дитини зі спокійною впевненістю: 

  • Перш за все - сказати «ні» різноманітним страшилкам про пологи. Коли ми вчимося водити автомобіль, ми ж не читаємо статті про ДТП і не розпитуємо знайомих подробиці аварій, які з ними коли-небудь траплялися, правда? Ми вчимо правила дорожнього руху і їздимо з інструктором. Те саме стосується і пологів. У період вагітності постарайтеся спілкуватися з жінками, які мають позитивний досвід  і радіють своєму материнству. Пологи справді бувають красивими та природними, шукайте такі приклади й надихайтеся!
  • Дізнайтеся, які є передвісники пологів: як ваше тіло може повідомити вам, що зовсім скоро настане день Х. Поцікавтеся, як можуть розпочатися пологи, і як зрозуміти, що час їхати в пологовий. Вивчайте фізіологію. Це важливо - розуміти, що відбувається з моїм тілом на кожному етапі, знати що я можу очікувати.
  • Дізнайтесь максимум про методи самодопомоги  - дихання, релаксацію, масаж. Вони допомагають пройти всі періоди пологів максимально м’яко, знеболюють та заспокоюють.
  • Чудово, якщо є змога відвідувати курси для вагітних. На таких заняттях ви отримаєте правдиву різносторонню інформацію, яка допоможе вам сформувати цілісну картину пологів. Перинатальний спеціаліст - інструктор з підготовки до пологів дасть відповіді на всі ваші запитання, допоможе подолати страхи та сумніви, поділиться позитивним досвідом з вами. А також допоможе підготуватися не лише до народження малюка, а й до материнства в цілому. Адже на заняттях ви дізнаєтесь про післяпологовий період в житті жінки, про догляд за малюком, про те, як організувати грудне вигодовування, отримаєте знання про дитячу психологію.
  • До нового етапу життя - народження себе, як мами, і народження дитинки найкраще готуватися заздалегідь. Після пологів на це може просто не залишитися часу...Тому під час вагітності постарайтеся отримати максимум знань, щоб після народження малюка у вас було мінімум запитань.

- Бажаю вам природних м’яких пологів і впевненого початку вашого материнства! - наголосила лекторка.  

Більше про роботу Оксани Соловей можна дізнатись на її фейсбук-сторінці - Oksana Solovei