Рівненським мамам можуть ввести перерви для годування немовлят на роботі

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Міністерство соціальної політики внесло пропозиції щодо гендерної рівності до проекту змін до Кодексу законів про працю, зокрема, пропонується надавати жінкам перерви для годування немовлят.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Сергій Ніжинський.

«Наші пропозиції з питань гендерної рівності вже перебувають на розгляді у парламентському комітеті. Одна з пропозицій, яку ми внесли — право чоловіків на догляд за дитиною. І, безумовно, це право матерів мати перерви для годування немовлят у спеціально відведених місцях на роботі», – заявив Ніжинський.      

Журналісти "ЧаРівне.інфо" запитали у засновниці проекту для вагітних "Пузата мама" Оксани Кравець чи багато жінок у Рівному поєднують роботу та грудне годування.

Скоріше за все такі мами працюють або з дому, або по кілька годин виходять на роботу. Це не означає, ща жінка щойно народила , і одразу кидає все та йде роботу. Ні. Зазвичай, грудне годування триває до 1, 5 -2 років. Тому пів року чи рік декретної відпустки зараз цілком нормально. Якщо мама зуміла налагодити годування по годинах, і може відлучатись на роботу, то звичайно це супер! З власного досвіду можу сказати, що ця ініціатива дуже необхідна. Натомість, потрібно зважати і на той факт, що роботодавці мають розуміти чому це важливо. Для малюків грудне годування — це їхній захист, імунітет, а для жінок — профілактика раку молочної залози.  Тому доречно тут створити спеціальні місця, у яких жінки, котрі вийшли з декретної відпустки, але продовжують годувати дитину грудним молоком, мали б змогу це робити. Якщо ж такої змоги немає, то перерва для годування, коли мама може на годинку від'їхати додому теж абсолютно нормально.