Рівненські пластуни побували в Польщі (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівненські пластуни спільно з польськими пластунами та харцерами (Zwi?zek Harcerstwa Polskiego) вшанували бійців армії Української Народної Республіки, які в 1920 році разом із Військом польським боролися проти більшовиків та Червоної Армії, провівши акцію «Полум’я братерства».

Акція з вшанування загиблих пройшла урочисто, з молебенем, звучанням Гімну України та Польщі, виступами української та польської сторін, покладанням квітів до могил, а завершилась - приватним спілкуванням та чаюванням з польськими харцерами і пластунами. Про це пишуть на сторінці НСОУ Пласт Станиця Здовбиця - Здолбунів- Мізоч у Фейсбук. 

- Ми познайомилась з Генеральним консулом України в Любліні - В. М. Павлюком. Поспілкувались про сучасний стан справ Пласту у Польщі. Познайомились з нашими бійцями з Литовсько-польсько-української бригади в Любліні (вони всі були учасниками АТО). Промова їхнього командира звучала чистою рідною мовою, з неприхованою радістю за спільну акцію. Згодом, у приватній розмові, Генеральний консул розповів нам, що у бригаді між собою, наші бійці говорять виключно українською мовою. А з литовсько-польськими побратимами - лише англійською, - діляться враженнями пластуни.