Рівненські лікарі назвали основну причину смерті тримісячної дівчинки

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному лікарі розповіли про причини смерті тримісячної дитини від ускладнень кору. Нагадаємо, дівчинка передчасно народилася від мами, яка під час вагітності захворіла на кір.

3-го березня у жінки на 29-му тижні вагітності було діагностовано кір. Її госпіталізували в інфекційне відділення, 7-го числа у жінки почалися передчасні пологи. Стан дитини від народження був важкий, обумовлений не лише недоношеністю, але й проблемами з диханням, вродженою пневмонією, набряком головного мозку. Дитину з народження перевели на апарат штучної вентиляції легень. У пологовому будинку дитині надали всі необхідні первинні реанімаційні заходи. Пологи відбулися у гострий період кору – у мами був висип, температура, усі симптоми.

На сьому добу життя, 14-го березня, дитина була переведена в обласну дитячу лікарню у відділення реанімації новонароджених у важкому стані на штучній вентиляції легень. Далі стан дитини покращився – її було знято з апарату штучної вентиляції легень, вона самостійно дихала, годувалася, засвоювала, набирала вагу. Її перевели з реанімації на другий етап виходжування недоношених дітей. Дитина готувалася до виписки у перших числах травня, однак 1-го травня дитина дала судоми. Дитині зробили обстеження МРТ головного мозку, де було встановлено ваду розвитку головного мозку. Через декілька днів дитина у важкому стані знову поступила у реанімаційне відділення з дихальними розладами, патологією центральної нервової системи. Далі стан дитини, незважаючи ні на що, погіршувався. 3-го червня о 06:20 констатовано смерть дитини, - розповіла лікар-анестезіолог відділення реанімації новонароджених обласної дитячої лікарні Оксана Марчевська.

За словами медиків, основна причина смерті дитини, згідно лікарського свідоцтва про смерть, вроджена вада розвитку головного мозку. Фонове захворювання – кір.

Ми розцінюємо кір як фонове захворювання, а не основне. Дитина померла не від кору, а від наслідків кору на фоні вродженої вади розвитку головного мозку. Якби дитина була без цієї вродженої вади, вона могла б просто перехворіти на кір і здобути імунітет, - зауважують рівненські лікарі.

За словами заступника директора «Обласного центру громадського здоров’я» Іллі Філіпченка, з початку цього року це 18 смерть від кору по Україні та 4 у Рівненській області. Всього у 2019-му році на Рівненщині зареєстровано 3 727 випадків захворювань на кір. Пік захворюваності припадає на лютий, наразі вона іде на спад.

Головний спеціаліст управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Людмила Яценя зауважила, що на сьогоднішній день у Рівненській області достатньо вакцини від кору. Додатково замовили ще 5 000 доз.

Уся вакцинація проводиться безоплатно. Якщо від вас вимагають гроші – це порушення вашого права. І дорослі , і діти вакцинуються безкоштовно, - наголошують медики.

Більше про вакцинацію читайте тут: Дорослим рівнянам роблять безкоштовно вакцинацію проти кору

Катерина Глівчук