Рівне стане театральною столицею слов’янського світу

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У жовтні 2014 року у Рівному стартує масштабний міжнародний театральний проект – фестиваль сучасних вистав для малої сцени. Такою інформацією із порталом «Чарівне.info» поділилися художній керівник Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру Володимир Петрів та театральний критик з Москви, уродженець Рівного Валерій Бігунов.

Уже у вересні цього року у Рівному пройде читка п’єс. Це будуть два матеріали, написані нашими сучасниками, котрі виконуватимуть на сцені студенти РДГУ, майбутні актори та, не дивуйтесь, рівненські журналісти. Останні – учасники проекту «Журналісти змінюють професію», котрі попередні два роки у Рівному та інших районних центрах області своїми театральними постановками збирали кошти для онкохворих діток Рівненської обласної дитячої лікарні.

А вже у жовтні цього року відбудеться презентація Міжнародного театрального проекту. На захід буде запрошено два театральні колективи із найближчого зарубіжжя.

За словами засновників цього фестивалю, вони переслідують дві мети. Перша – більше поспілкуватися із глядачами та долучити до театру якомога більше людей, поціновувачів та здивувати їх. Друга – зробити Рівне театральною столицею слов’янського світу.

Читайте також: РІВНЕНСЬКІ ТЕАТРАЛИ ПОВЕРНУЛИСЬ ІЗ ФЕСТИВАЛЮ У МОСКВІ З ПЕРЕМОГОЮ!

У авторів фестивалю є багато креативних ідей. У рамках фестивалю буде проведено чимало акцій. А головне - любителі театру побачать неймовірно велику кількість вистав, привезених з-за кордону або ж поставлених молодими рівненськими журналістами та акторами. Серед можливих ідей – і гастролі нашою областю.

- Ми зараз відвідаємо Острог, Дубно, Пересопницю. Але не просто з екскурсією. Ми думаємо, як у майбутньому освоїти ці майданчики для нашого фестивалю, для наших акцій. Щоб проводити у Острозькому, Дубенському замках такі виїзні читки, вистави, можливо, - розповідає директор та художній керівник Рівненського облмуздрамтеатру Володимир Петрів.

За словами критика з Москви Валерія Бігунова, містом, що реалізує усі його ідеї, має стати рідне Рівне. Адже каже – воно нічим не гірше за Харків чи столицю.

- Насправді тут місто таке цільне, таке по-своєму західне, по-своєму компактне. Тут нема такого, що псує місто. Рівне може стати театральним центром, - розповідає Валерій Бігунов.

Тож уже після періоду літніх канікул та відпусток у Рівному розпочнеться активна підготовка до вересневих читок п’єс, які поки що заплановані на 10-11 вересня. Одним із режисерів буде актор Станіслав Лозовський.

Читайте також: АКТОР СТАНІСЛАВ ЛОЗОВСЬКИЙ: «МИРИТИСЯ З МОЇМ РИТМОМ ЖИТТЯ НЕМОЖЛИВО – З НИМ МОЖНА ЛИШЕ ЗМИРИТИСЯ!»

А у жовтні 2014 року, згіно з планами, відбудеться Перший Міжнародний театральний фестиваль у Рівному.

Міла СЛОБОДЕНЮК