Рівне перетвориться на "Дивокрай", де встановлять рекорд України

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Впродовж чотирьох днів - з 16 до 19 травня 2013 року - у Рівному проходитиме Всеукраїнський літературний фестиваль для дітей «Дивокрай». Він відбуватиметься у рамках IV Міжнародного симпозіуму Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Література. Діти. Час».

Днями у Рівному відбулась прес-конференція щодо старту фестивалю, де організатори детально розповіли про свій проект, про його родзинки і цікавинки та проанонсували свій захід для того, аби залучити до його організації якомога більше небайдужих, творчих та активних людей, адже фестиваль має, перш за все, соціальне спрямування - розвиток у дітей любові до літератури.

Фестиваль має на меті привернути увагу українського суспільства загалом та громади Рівного зокрема до необхідності виховання у молоді потреби в читанні, навиків і культури читання, а також пропагувати престижність читання української дитячої літератури та отримання доброї освіти і знань загалом. Також в рамках проведення фестивалю «Дивокрай» відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Література для дітей та юнацтва в сучасному культурно-освітньому просторі: тенденції, проблеми, перспективи».

Літературний фестиваль для дітей «Дивокрай» планує провести ряд заходів та акцій задля привернення уваги рівнян до мети фестивалю, широко залучити громадські організації, установи та безпосередньо дітей і молодь до організації та участі у фестивальних заходах та провести читацьку конференцію за участі місцевих авторів і круглий стіл на тему «Книга – дитина – автор» із залученням письменників, педагогів, науковців-філологів, батьків та представників місцевої влади.

Фестиваль планує охопити чи не усе місто, адже відбуватиметься паралельно у кількох місцях Рівного. Це і бібліотеки міста, і Палац дітей та молоді, і школи міста, і площа Короленка, і паркова зона поблизу Краєзнавчого музею, і Театральна площа, і Рівненський академічний обласний театр ляльок, і МЕГУ, і дитяче кафе-кондитерська «Мелін», і заклад швидкого харчування «МакДональдс» тощо.

До проведення фестивалю у Рівному долучилося і керівництво міста, зокрема заступник голови Рівного Галина Кульчинська, яка й очолює оргкомітет.

Директором фестивалю у Рівному є письменник та член ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва (ЦДЛДЮ) Сергій Гридін, а креативним директором є письменник, громадський діяч та керівник ТО «Всі мрії» Євгенія Пірог.

До речі, під час фестивалю «Дивокрай» у Рівному встановлять черговий рекорд України. У присутності експертів Національного реєстру Рекордів України відбудеться танцювальний флеш-моб «Казковий гопак», під час якого зареєструють рекорд України «Казковий гопак з літературними героями світу», у якому одночасно братимуть онлайн-участь міста Здолбунів, Дубно, Київ, Костопіль, Хмельницький та Нововолинськ.

Для того, аби взяти участь у флеш-мобі, слід попередньо зареєструватися на сайті ТО «Всі мрії» та бути одягненим у костюм якогось книжкового героя, або ж просто мати казковий головний убір. Вікових обмежень немає – участь у ньому можуть брати як діти, так і дорослі.

- Ми хочемо створити свято для усіх, не лише для дітей, а й для дорослих, - розповіла креативний директор фестивалю, письменниця, відома під пседонімом «Казкарка Джінні», Євгенія Пірог. – Ми всі разом можемо перетворити наше чарівне місто Рівне у цілу казкову країну, якщо не будемо байдужими та пасивними. Одягайте костюм книжкового героя – і ви автоматично стаєте частинкою грандіозного мегадійства! – запрошує рівнян до участі організатор фестивалю «Дивокрай.

Гопак обраний для танцювального флеш-мобу недарма, адже це – найвідоміший національний український танець. Музику для нього написали спеціально до цієї події, де будуть використані мелодії гопака, коломийки і польки. Основним танцювальним рухам можна навчитися заздалегідь, адже спеціально для усіх бажаючих взяти участь у флеш-мобі хореограф Анна Гордієнко записала відео, де детально та доступно навчає основним азам гопаку, щоб, прийшовши на флеш-моб, кожен міг себе показати. А поставником флеш-мобу є рівненський хореограф Анна Гордієнко.

Фестиваль «Дивокрай» - це буде справжнє помпезне літературно-казкове дійство, безпрецедента подія в Україні, яка допоможе вийти нашому суспільству з літературної кризи.

Організатори переконані, що цей фестиваль має об’єднати багатьох людей навколо спільної мети – популяризації читання. Адже у ньому візьмуть участь не лише письменники з Рівного, а й зі Львова, Києва, Полтави та ін.

Партнер фестивалю - портал "ЧаРівне.інфо" - пропонує вашій увазі детальну програму заходів Літературного фестивалю для дітей «Дивокрай»:

10-16 травня: Діти – дітям.
 

Допрем’єрні благодійні заходи-анонси.

* 16:00-17:00 «Дитячі сторінки: читання в «МакДональдсі» спільно з Всеукраїнською ініціативою «Додай читання». Анонс програми фестивалю «Дивокрай» в Рівному. Старт фотоекспозиції та благодійний збір книжок у книжкові шпаківні. Привітання майстерні ЗУЗА. Фестивальні “гроші” – читайлики.

Впродовж тижня оголошується благодійний збір книжок у книжкові шпаківні. Щодня у визначену годину фотографують дітей зі своїми книжками, які вони дарують у шпаківні для інших читачів, а фото виставляють у цьому закладі. Діти читають короткі уривки з книжок, а бібліотекарі анонсують «фестивальне меню» своїх заходів.

16 травня, четвер: Дорослі – дітям.
 

Відкриття фестивалю. Наукова частина. Письменники Рівненщини. Мистецькі книжкові події.

* 10:00- 17:00 Урочисте відкриття IV Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» в Рівному. Пленарні засідання та секції за напрямами (глядацька зала Рівненського академічного обласного театру ляльок та МЕГУ)

* 11:00 Пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Література для дітей та юнацтва в сучасному культурно-освітньому просторі: тенденції, проблеми, перспективи» (глядацька зала Рівненського академічного обласного театру ляльок)

* 12:00 Виставка унікальних книг та артбуків рівненської письменниці Олени Медведєвої (приміщення ПДМ)

* 12:30 Круглий стіл за участю письменників, педагогів, науковців-філологів, батьків, представників місцевої влади на тему «Книга – дитина – автор» у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. ак. С. Дем’янчука (вул.С.Дем’янчука, 4, корпус 1)

* 13:00 «Блискуче перо – Рівне 3000». Школа юного письменника від Євгенії Пірог (Рівненська обласна бібліотека для юнацтва)

* 13:00 «Сім чудес Рівного». Презентація книги, створеної школярами Рівного (Палац дітей та молоді)

* 13:00 «Блискуче перо – Мелін». Презентація альманаху дитячої творчості (Рівненська обласна бібліотека для дітей)

* 15:00 «Срібна Книга» – Національний рекорд України. Презентація за участі автора проекту Євгенії Пірог за участю художників С. Власової та Ю. Журавля і письменника С. Гридіна.

* 16:00 Підбиття підсумків фотоекспозиції «Дитячі сторінки: читання в «МакДональдсі».

* 18:00 Фотосесія з письменниками «Со-Автори». Неформальний старт дитячих заходів. Автограф-сесії письменників та фотобліц з читачами (дитяче кафе-кондитерська «Мелін»)

* 19:30 Інформаційний звіт на веб-сторінці фестивалю (приміщення КЗ «РОУНБ» РОР)

В день відкриття фестивалю, 16 травня, оприлюднюється інформація про читачів-активістів, яких премійовано екскурсією у «МакДональдсі», або запрошено до команди художників з розмальовування книжкових шпаківень на відкритті програми «Жива казка» (18 травня) або на дитячу читацьку конференцію з письменниками (17 травня).

17 травня, п’ятниця: Місто читає.
 

Зустрічі з письменниками. Презентації книжок. Читацька конференція.

* 10:00 Бліц-зустріч дитячих письменників з читачами у Дубенському замку, зал експозиції «Могутній дуб», заснованої роботами юного художника-рівненчанина Станіслава Мельничука.

* 14:00 Презентація інтернет-послуг, що надаються бібліотеками. Зустріч та спілкування з письменником Сергієм Гридіним - автором книг «Федько, прибулець з інтернету», «Федько у віртуальному місті» та «Федько у пошуках Чупакабри» (приміщення КЗ «РОУНБ»)

* 14:00, 16:00 Зустрічі із сучасними українськими дитячими письменниками (С. Дерманський, К. Єгорушкіна, О. Кротюк, І. Мацко, М. Морозенко, М. Павленко, Є. Пірог, С. Гридін) (бібліотеки ЦБС, КЗ «РОБ для дітей», РОБ для юнацтва, шкільні та дитячі заклади заклади Рівного)

* 16:00 «Смачні читання» - проводить та пригощає письменниця Марія Морозенко за участі О. Кротюк (дитяче кафе-кондитерська «Мелін»)

* 18:00 Читацька конференція з письменниками та місцевими авторами за участі школярів старших класів, юних літераторів, літературних гуртків, переможців олімпіад, читачів, що отримали 16 травня запрошення за підсумками фотовиставки «Дитячі сторінки: читання в «МакДональдсі» – за сприяння КЗ «РОБ для дітей» РОР, Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, Товариства «Молода Просвіта» (глядацька зала Рівненського Академічного обласного театру ляльок)

* 19:30 Інформаційний звіт на веб-сторінці фестивалю (приміщення КЗ «РОУНБ»)

* 20:00 «Вечірня казка» – письменницькі читання для дітей, м.Здолбунів.

18 травня, субота: Жива казка.
 

Дитяча програма літературного фестивалю для дітей «Дивокрай» за участі письменників, дітей, батьків, партнерів, запрошених осіб, ЗМІ

* 11:00 Виїзна торгівля книжками – книгарні, видавництва (майдан біля ТЦ «ЗЛАТА ПЛАЗА»)

* 11:00 Виставка-ярмарок книг письменників Рівненщини та дитячих письменників України (Кінопалац «Україна», фойє)

* 12:00 Костюмоване ігрове свято «Жива казка» за участі Рівненського академічного обласного театру ляльок, Рівненського міського Палацу дітей та молоді, ростових ляльок Славка Хоробрика та інших казкових героїв. Розмальовування та відкриття книжкових шпаківень для ковзанки і «МакДональдса» (майдан біля ТЦ «ЗЛАТА ПЛАЗА»)

* 13:00 Парад казкових героїв та реєстрація учасників у тематичних костюмах (урочиста хода всіх учасників і гостей) (майданчик перед КЗ «РОУНБ»)

* 13:30 Танцювальний флеш-моб «Казковий гопак»: школа експрес-навчання українського національного танцю та реєстрація рекорду України «Казковий гопак з літературними героями світу» у присутності експертів Національного реєстру Рекордів України. Одночасна онлайн-участь міст Здолбунів, Дубно, Київ, Костопіль, Хмельницький, Нововолинськ (вул. Короленка, паркова алея від обласної бібліотеки до Краєзнавчого музею)

* 14:00 Літературний ігровий квест з дитячими письменниками «Книжкове Рівне» за сприяння ММО станиця Рівне «ПЛАСТ». Станції: Золотий ключик (озеро), Солом’яний бичок (дитмайданчик), Країна чудес (подвір’я Музею), Попелюшка (карета біля озера) (територія парку Лебединка).

Інтерактивні презентації від Рівненського міського центру творчості учнівської молоді (дитмайданчик від організації «Клавіс»)

* 15:00 Презентація книги Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика» з ростовою лялькою Славко Хоробрик. Виставка зброї та спецзасобів за участі співробітників УМВС України Хмельницької та Рівненської областей (приміщення КЗ «РОУНБ»)

* 15:00 Музейний квест «Діти підземелля: сторінки сьогодення» за мотивами книги В. Короленка ГО «Діти підземелля» із залученням відомих осіб Рівного (Краєзнавчий музей, ЗОШ №1)

* 18:00 Фотосесія з письменниками «Со-Автори». Автограф-сесії письменників та фотобліц з читачами (дитяче кафе-кондитерська «Мелін»)

* 19:30 Інформаційний звіт на веб-сторінці фестивалю (приміщення КЗ «РОУНБ»)

* 22:00 Нічна екскурсія в Музей бурштину та Музей Уласа Самчука для письменників-гостей свята.

19 травня, неділя: Читання – сила!
 

Закриття фестивалю.

* 11:00 Підсумкове свято «Як читачі в Рівному читання додавали» із залученням учасників з м. Костополя. Завершальна акція «Книжковий рушник» – командне завдання записати на довгому сувої полотна назви прочитаних, улюблених, відомих книг (Театральна площа)

* 11:00, 13:00 Вистави Рівненського Академічного обласного театру ляльок

* 12:00 Підбиття підсумків фотовиставки «Со-Автори» (дитяче кафе-кондитерська «Мелін»)

* 12:30 Інформаційний звіт на веб-сторінці фестивалю (приміщення РДОБ)

Сподіваємося, що літературний фестиваль "Дивокрай" у Рівному викличе справжній резонанс і до його проведення долучиться якомога більше небайдужих рівнян, адже програма фестивалю насичена і цікава, а тому і потребує допомоги з боку активних людей, яким не все одно, що відбувається у нашому місті. Якщо у когось з вас виникла ідея долучитися до організації - пишіть нам у редакцію на адресу nmarisha@ukr.net або заповнюйте аплікаційну форму ТУТ.

У наступних статтях ми розповімо вам детальніше про казковий гопак, встановлення рекорду України, інші не менш цікаві заходи та про те, яку акцію в рамках фестивалю готує інтернет-портал "ЧаРівне.інфо". Долучайтеся до цього грандіозного чаРівного, яскравого фестивалю "Дивокрай"! 

Марина НАЗАРЧУК

Фото - Олександра Курсика та з сайту vsimrii.in.ua