Реставраційні та будівельні роботи в «Таємничих підземеллях Рівного» тривають. Максименко розповів, куди з ескізу зник «Богатир» і що з ним буде далі

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У центральному парку Рівного тривають реставраційні роботи проекту «Таємничі підземелля Рівного». Реставратори укріплюють кладку за допомогою спецзасобів, а потім закріплять конструкції за допомогою ін'єктування. Тим часом у серпні розпочався етап будівництва. Попередньо він триватиме до травня наступного року, розповідає начальник міського управління культури та туризму Тарас Максименко.

- Ми пройшли перший етап. Другий етап – це будівництво. Під час цього етапу у нас виникла одна проблема. Це фігура «Богатиря». Технологічно ми мало його підняти краном та переставити. Але коли ми подивилися, в якому він стані, то ми зрозуміли, що це технологічно зробити буде неможливо, - говорить Максименко.

За його словами, скульптура Іллі Муромця («Богатир») все ж залишиться центральною фігурою загального ансамблю. Раніше ж на паспорті об’єкта скульптура зникла.

- Це було зроблено зумисно. Але всі архітектори виступили за те, щоб «Богатир» був центральною фігурою композиції… Було прийнято одностайне рішення, що для того, щоб забрати загрозу для підземель, ми його забираємо на п’ять метрів. Ми зараз готуємо основу. Потім ми його розпилимо спеціальними алмазними пилками. Це технологія європейська.

Він буде виглядати навіть ще краще. У нас є 3d-модель. Навіть якщо щось відпаде, то наші технологи відновлять той елемент. Таким чином ми збережемо центральний об’єкт в нашій архітектурній композиції, і заспокоїмо частину рівнян, які асоціюють своє минуле з радянським хорошим минулим, яке в них було, - розповів Тарас Максименко.

Нагадаємо, Рівне виграло грант на проект «Таємничі підземелля» у Європейському Союзі на 443 тисячі євро, крім того, до фінансування проекту долучиться місто у розмірі 10 %. За словами Тараса Максименка, місто вже виділило 600 тисяч гривень на проектну документацію, крім того з бюджету ще проситимуть мільйон гривень, а також 300 тисяч гривень – на перенесення пам’ятника «Богатиря».

Попередньо проект мали завершити у травні наступного року, однак, роботи будуть продовжувати до червня.

У рамках проекту також створять дві ігрові кімнати з віртуальними іграми.

Підрядником будівництва є група компаній «Реноме».