Проголосував замість Скічка: "слуга народу" з Рівненщини попався на кнопкодавстві

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Нардеп від “Слуги народу”, мажоритарник з округу №156 на Рівненщині (Березнівський, Костопільський та Сарненський райони) Сергій Литвиненко став першим кнопкодавом у парламенті 9-го скликання. 

Факт порушення Конституції, який був зафіксований активістами  Громадського руху ЧЕСНО завдяки трансляції “Радіо Свобода”. Він мав місце ще 3 вересня о 17:52 під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції (щодо уповноважених ВРУ) та його направлення до Конституційного суду (постанова №1016/П).

За інформацією активістів, Сергій Литвиненко кнопкодавив, ймовірніше за все, за іншого “слугу”-мажоритарника — Олександра Скічка (округ №197, Черкащина).

- Фраза “ймовірніше за все” означає, що це місце офіційно закріплене за Скічком, проте є ймовірність, що у слоті його пульта могла перебувати картка іншого депутата, - пояснюють на сторніці руху ЧЕСНО

На відеозаписі чоловік у другому ряду третього (якщо рахувати зліва направо) сектора тисне кнопку на місці сусіда праворуч від себе (час на відео — 6:14:13-17). За декілька секунд до голосування він озирається назад, ніби шукає свого відсутнього колегу.

 

Результати голосування на табло 3 вересня, 17:52. У ряду кнопкодава натиснули всі п’ять кнопок “за”

Як повідомляють у  ЧЕСНО, що того ж дня, 3 вересня, вже після кнопкодавства Литвиненко опублікував пост у Facebook, де наголосив, що “Слуга народу” запровадить позбавлення нардепа мандата за кнопкодавство.

Нагадаємо, що всі кандидати від “Слуги народу” напередодні виборів підписали меморандум, у якому, зокрема, пообіцяли не кнопкодавити, не передавати та не приймати від колег картку для голосування.