Про тортури у в`язниці та найближчі плани: звільнений з російського полону рівнянин Микола Карпюк розповів про перші враження після повернення в Україну (відео)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Звільнений з російського полону рівнянин Микола Карпюк поділився першими враженнями від повернення додому та найближчими планами. 

Зокрема політичний в'язень сказав журналістам, що перш за все хоче розібратися у політичній ситуації в Україні, зрозуміти в інформаційному плані, які процеси відбулись в Україні, також колишній ув'язнений розповів про допити, катування у російській в'язниці, візит до нього лідерів "Опозиційної платформи-За життя" Віктора Медведчука та Вадима Рабиновича, з останнім, за словами Карпюка, у нього склались досить хороші стосунки. 

- Чесно кажучи, я ще не усвідомлюю, що це я в Україні, хоча відчуваю вашу енергетику, що ви - свої, - сказав Карпюк. 

Нагадаємо, сьогодні відбувся обмін полоненими між Україною та РФ. Обмін проходив за формулою "35 на 35". Серед тих, хто повернувся в Україну  - 24 військовополонені моряки та 11 політв'язнів. 

Фото із сайту президента

Після повернення 11 звільнених українців повезли до лікарні "Феофанія" для подальшого медобстеження.

Нагадаємо, рівнянин Микола Карпюк - лідер "УНА-УНСО", один із засновників "Правого сектору", був засуджений в РФ до 22, 5 роки ув'язнення. Його та ще одного політв'язня Станіслава Клиха звинуватили у нібито участі в Першій чеченській війні у 1994-95 роках. Свою провину вони не визнали, також заявили, що свідчення у них вибивали під тортурами та погрозами розправи над сім'єю.