Природоохоронні організації: "Сергій Литвиненко - зрадник"

Новини Рівного - ЧаРівне.info
фото ХутроOFF

Депутат від "Слуги народу" з Рівненщини "зрадив" екоактивістів. Про це йдеться на офіційній сторінці Кампанії ХутроOFF, яка бореться за заборону виробництва хутра в Україні.

31 жовтня 2019 року Сергій Литвиненко зареєстрував законопроєкт у Парламенті під номером 2360 щодо правового регулювання хутрового виробництва в Україні. Його розробляла ГО "Єдина планета" разом з народними депутатами і стосуватися він мав заборони виробництва хутра. Наразі триває процедура розгляду законопроєкту комітетами ВР. 

Він не писав жодного слова в документі та зареєстрував наш текст без остаточного погодження з нами.

На нього покладали надії десятки тисяч українців, які підписали петицію до Верховновної Ради і зібрали рекордну кількість голосів на сайті Парламенту.

На нього покладали надії понад 90 громадських оргагізацій, які підтримують заборону виробництва хутра.

На нього покладали надії мешканці населених пунктів, які потерпають від діяльності хутроферм в Україні.

І сьогодні він зрадив. - пишуть на офіційній сторінці Кампанії ХутроOFF.

Йдеться про коментар нардепа щодо цього законопроекту, який він дав виданню УНІАН

«Хіба ми хочемо знищити галузь, яка вже створила 1500 робочих місць? Думаю, це невигідно і безглуздо. Її необхідно врегулювати, ввести єдині європейські стандарти. І якщо будуть відкриватися в Україні нові ферми з розведення норок, то тільки високотехнологічні і сучасні, які будуть платити великі податки і створювати нові робочі місця. Причому, ці робочі місця – в сільській місцевості», - підкреслив Литвиненко.

 За його словами, він відвідав одну з таких ферм у Київській області і не побачив якихось «жахів» або жорстокого поводження з тваринами. Тим не менш, депутат пропонує провести інспекцію всіх працюючих в Україні норкових ферм.

Такі слова здивували природоохоронні організації. 

Депутат Сергій Литвиненко зімітував підтримку громадськості, зареєстрував наш законопроєкт без остаточного погодження з нами, а сьогодні ввечері публічно підтримав хутровиків і зрікся. - пише ГО Єдина планета.

Громадські екоактивісти закликали нардепа, відкликати законопроєкт 2360, а фракцію «Слуги Народу» засудити дії депутата та рекомендувати йому невідкладно відкликати законопроєкт.