Понад 200 тисяч власників паїв Рівненщини зможуть продати свою землю

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На сьогодні на Рівненщині нараховується понад 200 тисяч власників паїв. Після того, як земельна реформа вступить в дію, тобто з 1 липня 2021 року, вони матимуть право продати свої наділи. Тоді як до цього не мали такої можливості.

На цьому наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час онлайн брифінгу.

«Земельна реформа стане ключовою в Україні.  І ефект від неї відчує кожен житель Рівненщини, кожен громадянин. Десятиліттями в Україні існував мораторій на землю, який сформував тіньовий ринок, низьку продуктивність фермерства, розкрадання землі та бідні села. Водночас, завдання земельної реформи – зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці» - відзначив Сергій Подолін.

На сьогодні частина цих завдань державою вже почала виконуватися. Зокрема, у березні минулого року Верховна рада ухвалила Закон про ринок землі.

Фактичний старт земельної реформи 1 липня 2021-го року. З цього часу власники паїв, а їх на Рівненщині понад 200 тисяч, матимуть право продати свою землю.

Ухвалений закон, зокрема, передбачає:

  • з 1 липня купувати сільськогосподарські землі в Україні зможуть тільки фізичні особи – громадяни України і не більше 100 гектарів на одну людину;
  • землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть;
  • продати землю іноземцям можна буде тільки після схвалення на референдумі.

 Також Сергій Подолін додав, що це буде тільки перший етап земельної реформи. Другий ? розпочнеться з 1 січня 2024 року: тоді право купувати сільськогосподарську землю отримають юридичні особи, власниками яких є громадяни України. Також, щоб земельна реформа запрацювала, парламенту потрібно ухвалити ще кілька законопроєктів.