Після аварії на "Рівнеазоті" встановлять датчики моніторингу повітря

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Датчики будуть встановлені по периметру і будуть  аналізувати якість повітря і транслювати дані в онлайн-режимі.  Рішення встановити автоматизовану систему екологічного моніторингу стану повітря пов'язане з надзвичайною ситуацією на «Рівнеазоті›.

Нагадаємо, 20 липня внаслідок аварії на Рівненському хімічному заводі "Рівнеазот" у повітря потрапили хімічні речовини й утворилася хмара помаранчевого кольору. Причиною була розгерметизація трубопроводу нітрозних газів - неконцентрованої азотної кислоти на агрегаті №5 підприємства, внаслідок чого стався викид оксиду азоту. Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом інциденту з викидом шкідливих речовин на підприємстві.

Система в режимі реального часу контролюватиме якість повітря, зокрема наявність та концентрацію забруднюючих речовин в атмосферному повітрі – вміст оксиду вуглецю СО, аміаку NH, діоксиду азоту NO.

Наразі фахівці «Рівнеазоту» почали підготовчі роботи для установки нової системи та розробляють всю необхідну документацію для вибору підрядника.

Окрім цього, додамо, що Державна екологічна інспекція завершила дослідження зразків ґрунтів, забруднених після аварії на підприємстві «Рівнеазот». За результатами досліджень 11 зразків встановлено, що нітрати на території Рівного та Рівненської області перевищили норму в 1,7 - 10 разів.