Під Рівненською ОДА - протест

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному 25 вересня з о пів на десяту ранку під стінами будівлі обласних адміністрації та ради стартувала акція протесту "Зірвані закупівлі МОЗу вбивають дітей". Вона стосується нестачі ліків для онкохворих дітей, повідомляє Суспільне.

Вимогу протестувальники ставлять до уряду – покарати винних за зірвані державні тендери на закупівлю ліків і негайно знайти спосіб провести закупівлю медпрепаратів для важкохворих дітей, а також для хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз.

Звернення до влади підписали місцеві журналісти, активісти, волонтери, політики.

По обіді з приводу цієї ситуації має відбутись брифінг МОЗу. Як пояснили учасники, під обласну адміністрацію прийшли через те, що голова ОДА – представник центральної влади на місці.

"Ситуація з лікуванням дітей, хворих на рак та інші тяжкі захворювання, викликає почуття обурення і сорому. Станом на середину вересня 2020 року Міністерство охорони здоров`я так і не провело закупівлю ліків для важко хворих дітей. По жодній з 10 програм, жодної централізованої поставки ліків по потребі за 2020 рік не було здійснено. Відсутність необхідних ліків призведе до смертей серед пацієнтів, яких можна врятувати. Блокування держзакупівель – неприпустимо і злочинно!"", – йдеться у спільній заяві організаторів.

Волонтери додали, що така ситуація з забезпеченням медикаментами важкохворих дітей по централізованим поставкам склалась у всіх областях України.