Переатестація по-рівненськи, або як з колишніх міліціонерів робитимуть нових поліцейських

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Фото ілюстративне pmg.ua

У Рівному розпочинається переатестація колишніх міліціонерів на поліцейських. Процес доволі не публічний, незважаючи на усі заяви з колегії МВС. Рівненські журналісти не отримували повідомлень про старт процесу переатестації, його тривалість та дані щодо комісій. Тому довелося шукати інші шляхи отримання інформації.

Кандидати до атестаційних комісій розміщали пости у соцмережі. Таким чином вдалося отримати певну інформацію. Адже у відділі комунікації ГУ Нацполіції відповідали, що виконують організаційну роботу, яка полягає у забезпеченні комп’ютерною технікою та іншим обладнанням.

Тим не менш у відділі комунікації управління Нацполіції повідомили, що переатестація складатиметься з двох етапів – тестування, яке розпочалося 10 лютого, та, власне, співбесід, які проводитимуть атестаційні комісії.

Кілька днів тому журналіст порталу «ЧаРівне.інфо» подав інформаційний запит щодо складу комісій та присутності на відборі кандидатів до комісій т.в.о начальника Національної поліції Сергія Максимова, який до 2004 року служив в УБОЗі, з 2007 по 2010 рік працював начальником відділу внутрішньої безпеки в Рівненській області та вже півтора роки очолює обласне управління.

За інформацією кандидатів до атестаційної комісії, Сергій Максимов був присутній на відборі членів атестаційної комісії. Чому і з якою метою – про це ми запитали в Головного управління Нацполіції області.

- У січні подала свої дані, щоб працювати в атестаційній комісії для атестації співробітників поліції. Мені зателефонували та запросили на співбесіду. Запитали, чи хтось мене просив подавати документи та яка моя мотивація. Робота передбачає необхідність витрачати власний час протягом цілого дня та певного періоду (тиждень, може, більше). З іншого боку, це можливість безпосередньо взяти участь у відборі працівників тієї поліції, з якою нам далі жити, - ділиться кандидат до атестаційної комісії Юлія Щербяк. - Із співбесіди зрозуміла, що кандидатури, які будуть розглядатися на комісії будуть відомі попередньо.

Як відомо, атестаційні комісії будуть складатися з представників громадськості, ЗМІ, правозахисних організацій. Внести пропозицію до складу комісії можна було до 1 лютого 2016 року. Атестаційні комісії оцінюватимуть професійні та особистісні якості працівника і прийматимуть фінальне колегіальне рішення про його/її придатність до служби в поліції. Режим роботи кожної комісії буде визначатися її головою і передбачає регулярні засідання, а також проведення співбесід з співробітниками, які тимчасово виконують функції керівників підрозділів Національної поліції.

Пропозиції щодо кандидатів приймалися від громадських, правозахисних організацій, міжнародних проектів технічної допомоги та засобів масової інформації. Вимогами до кандидатів були мотивація; бажання зробити свій внесок у процес реформування правоохоронних органів України; знання в галузі правоохоронної діяльності/юриспруденції; бажаний досвід роботи в правозахисній сфері/журналістиці/сфері управління персоналом; готовність до роботи в режимі ненормованого робочого часу. Проте, звісно, що не всі кандидати відповідали даним вимогам.

Представник відділу комунікації ГУНП у Рівненській області Інна Березовська пояснила, що початок першого етапу (тестування) змістили з 15 лютого на 10 лютого. Рішення, очевидно, приймалося знову ж таки представниками Рекрутинговою центру чи колегії МВС, які, за словами Інни Березовської, й володіють повною інформацією та курують атестаційну роботу. 

Склад шести комісій вже сформований. Сьома - для керівників поліцейського управління, але даних про неї поки що немає.

Вчора у соцмережі оприлюднили списки з прізвищами тих, хто потрапив в атестаційні комісії. Серед найбільш відомих представників громадськості – журналістка Інна Білецька, активіст Зураб Кантарія, голова «Союзу перевізників України» Валентин Демчук, журналістка Оксана Юрченко, представник «Інтерньюз Україна» Юрій Плоский. Інші – це слідчі, працівники старої-нової поліції та ще кілька маловідомих громадських представників. Тобто переважна більшість - вихідці зі структури МВС. Більше того голова комісії – а це, як правило, полковник, підполковник матиме переважне право голосу. 

 

Крім того, як повідомив журналіст Володимир Торбіч, членом атестаційної комісії став полковник міліції Василь Коваль, який не пройшов люстрацію, претендуючи на посаду головного міліціонера Рівненської області, бо не вказав у декларації двоповерховий будинок. Пан Коваль довгий час працював у лавах міліції Рівненщини та Волині. До атестаційної комісії він потрапив під приводом представника ГО «Рівненський юнацький козацький корпус».

Фото vse.rv.ua

У відповіді на запит журналіста порталу «ЧаРівне.інфо» інформація про сім комісій підтвердилася. Зазначається, що на сьогодні утворено 7 атестаційних комісій, одна з них центральна – до складу яких станом на 11 лютого увійшли 39 представників, у тому числі працівники підрозділу апарату Національної поліції, патрульної поліції, а також за згодою представники громадських, правозахисних організацій, громадськості та засобів масової інформації. Далі подаємо інформацію у формі питання-відповідь:

Де проводилися співбесіди кандидатів до атестаційної комісії?

Зустрічі з кандидатами проводилися в залі колегії ГУНП у Рівненській області за участі представників Рекрутингового центру Національної поліції та т.в.о. керівника ГУНП у Рівненській області Сергія Максимова.

Які представники проводять ці співбесіди? Чи оплачуються кошти?

Рекрутинговий центр Національної поліції не є юридичною особою, не має рахунків в банках, і відповідно не отримує за це кошти.

Коли стане відомо про склад атестаційних комісії?

Склад 7 атестаційних комісій, ще перебуває на затвердженні.

Які функції виконує т.в.о керівника поліції області Сергій Максимов?

Склад атестаційних комісій, крім апеляційних та центральної атестаційної комісії, зокрема затверджується за погодженням з Головою Національної поліції України, у зв’язку з чим т.в.о начальника ГУНП У Рівненській області Сергій Максимов брав участь у зустрічі з кандидатами.

Скільки всього працівників колишньої міліції проходитимуть переатестацію?

Атестацію проходитиме 1903 колишніх співробітника УМВС України у Рівненській області.

Чи платитимуть членам комісії якісь кошти?

Ні

Чи є якась норма, що до складу реформованої міліції має увійти певний відсоток співробітників, які проходитимуть переатестацію?

Немає.

Процес переатестації колишніх співробітників УМВС у Рівненській області попередньо триватиме до кінця березня.

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК