Олег Машаненков: "Рівненщина на сьогодні є донором"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

"Королева спорту" - легка атлетика. Зараз вона на Рівненщині переживає не найкращі часи. Втім, навіть в кризі наші атлети продовжують займатися та перемагати. Про більш детальний стан справ в області ми поцікавилися в керівника обласної федерації легкої атлетики Олега Машаненкова.

Топ 5 рівненських діючих легкоатлетів зараз. Хто це?

Наталія Прищепа, Антон Грабовський, Дмитро Романюк, Світлана Жульжик, Ярослав Голуб, Вікторія Федчик. Навіть шість назвав. Всі інші наші спортсмени - це фактично підростаюче покоління спортсменів. Питання в тому, що Рівненщина на сьогоднішній день є донором спортсменів. Більшість з них від нас їдуть. І це стосується не тільки легкої атлетики. Ті умови, які створюються сьогодні в Рівному, не відповідають вимогам.

Кілька слів про інфраструктуру. Де саме зараз готуються наші легкоатлети?

Власне, хто де знайшов місце, там і тренуватиметься в зимовий період. Є частина, яка перебуває на зборах в Мукачеві. Той же Антон Грабовський постійно живе в Кенії, то там і тренується. Ну і спортзали. А літом - парк ім. Т.Г.Шевченка, стадіон НУВГП.

До речі, яка ситуація з стадіоном НУВГП?

Підписаний договір наразі про те, що можемо там тренуватися.

Зараз результати впали в легкій атлетиці. Чому?

В нас є люди, а нема де їх готувати. Коли ще стадіон "Авангард" не був на реконструкції, там всі зустрічалися і були як одна сім'я, один одного бачили. А зараз люди розбіглися і контролювати тренувальний процес просто нереально. Якщо говорити про те, що нема куди ходити на тренування, то в нас відразу зникає прошарок юніорів. А далі буде дефіцит дорослих спортсменів. Плюс, "готові" спортсмени, переходять на кращі умови в інші області. Зупинити це дуже важко. Як можна щось сказати людині, яка має право приймати власні дорослі рішення?

А студентська легка атлетика?

Наразі таким флагманом є МЕГУ. Це платний вуз, але там спортсменів певною мірою підтримують та заохочують. В РДГУ зараз біда. Стосовно НУВГП, то наскільки мені відомо - вони отримали ліцензію і сподіваємось, що матимуть факультет фізичного виховання невдовзі. Там є непогана база. Ще б стадіончик підправити і було б дуже добре.

Стосовно затягнутої реконструкції стадіону в Костополі. Що чути, коли фініш? Це ж міг би бути як запасний аеродром для спортсменів.

Це питання залежить напряму від фінансування. Наразі, для його завершення потрібно близько 5 мільйонів гривень. Там вносилися зміни в проєкт , а точніше сказати, робився проект того ,як він повинен виглядати. До речі, цікаве питання - спочатку у Костополі зробили бігові доріжки, а потім планують реконструкцію самого футбольного поля. Просто не розумію, як це технічно виглядатиме. Логічно, що мало би бути навпаки. Також були зауваження до самих доріжок, їх якості. До субпідрядника ми ці зауваження доносили, але нам сказали, що коштів поки що немає. Фактично, ще два роки там тренуватися неможливо.

Легка атлетика на Рівненщині зараз перебуває в глибокій кризі. Наскільки реально, що вона вийде з неї, коли заплановані об'єкти завершать?

Дуже хорошим прикладом є Луцьк. Там теж ремонтували більше 15 років стадіон. Вони ледве "вижили". І зараз ситуація на Волині краща. В сусідній Польщі в Любліні на період реконструкції легка атлетика взагалі зникла. І там почали відновлювати всю справу за допомогою бігових клубів. Що з нами буде? Спрогнозувати важко. Покоління тренерів старіє, а для молодих теж важко. Не дуже хочуть йти в такі умови працювати. Виникає ще і в цьому плані кадрова проблема. І в нашому плаванні ситауія не краща .В Україні мало тренерів, які хочуть працювати із спортсменами вищих досягнень. Набагато простіше із дітьми.

Якщо ж не тільки про погане. Що в рівненській легкій атлетиці зараз є позитивного?

Ну тут трішки про минуле. До старту реконструкції того ж рівненького стадіону ми по молоді знаходилися стабільно в п'ятірці по Україні. Зараз же ця тенденція буде падати. А, безумовно,добрі новини, що наша Наталка Прищепа здобула олімпійську ліцензію. Ну і Катерина Климюк, хоч вона за Рівне вже не виступає, але є рівнянкою, також готується до Токіо 2020. Це фактично єдині дуже позитивні новини.

Хочеться вірити в краще. Свого часу неможливе робила Ольга Земляк. Вона наша і з юнацького віку почала виступати на Чемпіонатах Світу і входила в число кращих. І виросла до олімпійської медалі . Тож, маючи такі прецеденти, віримо у краще.

По розвитку спортінфраструктури, кого можна поставити в приклад?

Нещодавно в Ужгороді був Чемпіонат України. І там з інфраструктурою все прекрасно. Відновлюється по всій області. В життя втілюють великі, багатофункціональні проекти. Це і стадіони, зали і тому подібне. Львів також рухається в цьому напрямку. Принаймі, там ведуться розмови. А от Закарпаття - це дуже хороший приклад.

Виходить, що зараз легкоатлети Рівного чекають завершення ремонтів та будівництва?

Чекають, але не відомо чи вирішить це проблеми. Для аналогу назву білоруський Брест. На власні очі бачив, як в одному залі тренуються і легкоатлети, тхеквондисти, бадмінтоністи, баскетболісти і ще хтось. І це все одночасно. Питання в популяризації спорту та бажанні влади вирішити ці питання .Ми повинні виходити з того, що всі види спорту в цілому - це є лакмусовий папірець стану економіки нашої країни та Рівненщини зокрема.