Нещеплених ізолюють: у Рівному діти без щеплень навчатимуться дистанційно

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному з 1 вересня нещепленим дітям заборонять відвідувати дитячий садок та школу. Нагадаємо, таке рішення стосується усіх шкіл по Україні. Рішення прийнято Міністерством охорони здоров'я та його підтвердив Верховний суд України. 

У Рівненському обласному лабораторному центрі наголошують, якщо батьки чи керівник навчального закладу приймає дитину без щеплень, то він таким чином порушує закон.

-  Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями, - наголошує завідувач епідвідділу Рівненського обласного лабораторного центру Віктор Мороз. - Є закон, і рішення МОЗу та Верховного суду. Згідно зі статею 15 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання. Керівники усіх закладів Рівного попереджені, що приймати дітей без вакцинації не мають права.

- На якій формі навчання навчатимуться діти, батьки мають обрати самі, - розповідає заступниця начальника управління освіти м. Рівне Катерина Сичик. -  При прийомі до будь-якого навчального закладу, до пакету документів дитини має бути надана інформація, чи мала дитина щеплення відповідно до Національного календаря щеплень. Інакше, керівник закладу не має права допустити до дитячого колективу таку дитину. В такому випадку, батькам пропонується індивідуальні форми навчання: сімейна (домашня), педагогічний патронат, або ж екстернат.

Також в управлінні освіти м. Рівне констатують збільшення  проведення щеплення дітей.

- Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Минулого року у школах Рівного було 90% дітей, які є вакцинованими. У дошкільних навчальних закладах ця цифра - 98, 7%. Цього достатньо, аби у дитячому колективі сформувався колективний імунітет. 

Нагадаємо, за календарем щеплень, діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. 

У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.