"Дитячі садки Рівного готові приймати дітей", - Кульчинська

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному з середини березня дитсадки та школи на карантині. У школах навчальних рік завершився, а от дитсадки могли б працювати. Так вважає чимало батьків Рівного. У міській владі наголошують, рівненські дошкільні заклади готові до відновлення роботи. Однак остаточне рішення прийматиме комісія ТЕБ і НС.

Ми підготували матеріал, де зібрали думки батьків, представників влади та педагогів.

Надія Фінкевич, мама 1 дитини:

- Багато батьків почали працювати. Тому логічно, щоб дитсадки запрацювали. Батькам це буде суттєве полегшення, адже не потрібно буде думати, з ким і де залишити дитину.

Ілона Стасюк, мама 2 дітей:

Ми будемо  вдома, так як я з меншою дитиною у декретній відпустці. В першу чергу відкриття дитсадків потрібне тим батькам, які на роботі. Однак, якщо все буде нормально, планую з липня водити дитину у садок. Це також важливо для того, аби дитина була у колективі, навчалась.

Наталія Сікорська мама 3 дітей:

Якщо запрацють дитсадки - батьки зможуть заробити кошти, вийти на роботу. Ні для кого не секрет, що зараз багато хто з працючих батьків залишають старших дітей з меншими самих удома. Це також небезпечно. Тому буде правильно, якщо дошкільні заклади у нашому місті запрацюють.

На необхідності відкриття дошкільних навчальних закладів наголошують і фахівці. Кажуть, особливо важливо потреба відновлення занять необхідна для діток з особливими освітніми потребами, адже  таке довготривале перебування дома в для багатьох призвело до регерсу, адже порушилися алгоритми занять і співраці з педагогами.

Карантин – стрес не лише для батьків, а й для дітей, бо змінюється їхній звичайний ритм життя. Дошкільнята можуть не розуміти: чому вони сидять вдома та чому мають одягати маску,  де їх друзі і чому постійно треба бути дома. - розповідає директорка приватного дитсадка «BabyLand» Ірина Петрик-Щокова. - А якщо говорити про діток з особливими освітніми потребами, то таке довготривале перебування дома в багатьох привело до регерсу, адже порушилися алгоритми занять і співраці з педагогами. Діти не мали можливості займатися і в багатьох спостерігаємо явища регресу, або зупинки набуття нових знань, умінь та навичок. Те, що до цього надбали за допомогою титанічнх зусиль - в багатьох зійшло нанівець. Знову ж таки повторюся, що дітям не було де застосовувати навики соціальної взаємодіїї та адаптації, а це в свою чергу поставило таких їх в ситуацію, коли все треба починати знову, з  самого початку.

Ми звернулись за коментарем до заступниці міського голови Рівного Володимира Хомка Галини Кульчинської. За її словами у Рівному вже напрацювали правила роботи садочків, заклади забезпечені засобами дезінфекції та індивідуального захисту, тож місцеві дошкільні заклади готові до відновлення роботи.

Ми чекаємо на рішення міської комісії ТЕБ і НС. Буде рішення - дитсадки запрацють. Я наголошую, що працівники та керівники ДНЗ пройшли відповідні навчання, вони знають яких правил повинні будуть дотримуватися батьки і працівники закладів, щоби мінімізувати контакти дітей між собою. Окрім цього з міського бюджету виділені кошти на придбання ІФА-тестів для працівників дошкільних закладів. Ці кошти направлені на нашу міську лікарню. – повідомила Галина Кульчинська.- На рівні міста забезпечено усі засоби дезінфекції. Закуплено маски, рукавички, спецодяг для працівників, щоб належним чином проводити роботу в садках, коли вони відкриються. Однак, наголошую  фінальне рішення має ухвалити міська комісія з питань надзвичайних ситуацій. Разом з тим, якщо садки у Рівному запрацюють  є ряд правил, яких важливо дотримуватись. Батьки повинні будуть інформувати свого вихователя про те, що дитина прийде до садочка. На вході в садочок дітям обов’язково будуть вимірювати температуру. Якщо дитина матиме навіть легкі ознаки захворювання, їй не дозволять відвідувати садочок. Вхід батьків у приміщення буде обмежений. До роботи також не будуть допускатись працівники , які не пройдуть тестування, а діти мають мати довідку від сімейного лікаря, що у їх родині останні два тижні ніхто не хворів на COVID-19.

Між тим, керівники та засновники  приватних закладів дошкільної та шкільної освіти, мистецтва та спорту міста Рівного вже підготували зверненння до міського голови Рівного Володимира Хомка, де просять дозволити роботу їх закладів.

"Ми - представники бізнесу, які власними зусиллями розвивають сферу освіти, культури і спорту, тобто забезпечуємо все необхідне, аби сприяти вихованню у нашій країні здорових, грамотних та свідомих громадян, просимо Вас дозволити нам працювати (проводити різноманітні заняття з дітьми). Ми здатні працювати в умовах карантину, адже: 

  • маємо групи до 10 дітей;
  • здатні закупити необхідні дезінфікуючі засоби, що необхідні для дотримання санітарних норм;
  • в нас малий відсоток людей, які належить до груп ризику;
  • ми закриті для масових відвідин, в той час як на майданчиках бавляться сотні різних дітей, а людськи трафік в супермаркетах і публічних місцях - надзвичайно високий. "-  йдеться у зверненні.

Усі рівняни можуть підтримати звернення в онлайн форматі та заповнити форму.