Навчальний рік в Україні розпочнеться за одним із трьох сценаріїв

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Офіційні пояснення щодо початку навчального року в школах опублікувала заступниця міського голови Галина Кульчинська.

«Навчальний рік для більшості учнів розпочнеться традиційно: діти підуть у школу 1 вересня. Спільно з Міністерством охорони здоров’я ми здійснюємо моніторинг епідеміологічної ситуації у кожному регіоні та розробляємо можливі сценарії. Найближчим часом будуть впроваджені відповідні алгоритми, про що наше міністерство надасть докладні роз’яснення. Також не виключено, що навчальний процес може відбуватись у змішаній формі – частково онлайн. Одночасно розглядають варіант навчання у дві зміни», - повідомив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет. (21.07.2020)

Про те, що з 1 вересня не варто очікувати закриття шкіл, повідомляє і заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко. «Лише там, де буде «червона зона» - закриватимуть школи. «Червона зона» в цих районах – це не буде щось надзвичайне. Ми вже знаємо, що таке епідпоріг – умовний епідпоріг не такий, який завжди був для грипу та інших сезонних захворювань».

Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв. Якщо на 1 вересня буде низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.

За високого рівня захворюваності навчання відбуватиметься дистанційно.

У разі середнього рівня захворюваності передбачається запровадження змішаної форми навчання – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій (середній рівень захворюваності). У такому разі рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть наступними:

  • у пріоритеті – дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);
  • скасування масових заходів і екскурсій;
  • проведення зборів педколективів у дистанційній формі;
  • запобігання скупчення великої кількості людей;
  • розмежування потоків школярів залежно від їх віку;
  • рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання.

Для молодшої школи повністю дистанційна форма навчання застосовуватися не буде, оскільки вона визнана неприйнятною.

До речі:

З 1 по 31 липня 2020 року на сайтах управління освіти та ЗЗСО була розміщена анкета-опитування щодо ефективності впровадження дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти м.Рівне. Участь в анкетуванні взяли 1579 респондентів, серед яких 1193 батьків, 206 вчителів та 180 учнів.

На запитання «Наскільки, на Вашу думку, потрібне дистанційне навчання?» 53% (837 осіб) опитаних дали відповідь, що дистанційне навчання потрібне у поєднанні з традиційним, 37,9% (599 осіб) дали відповідь, що не потрібне, 7,1% (112 осіб) вказали у відповіді, що дуже потрібне.