На коронавірус не тестували: у Дубно від пневмонії раптово померла жінка

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Станом на на 22.03. (авт.. прим. - 14:30год.) привезли в лікарню пацієнтку із запаленням легенів; (доповнення: щойно, о 18:00 год. Блогу "Знай більше" у лікарні підтвердили інформацію, що жінку не вдалося врятувати).
Детальніше для читачів Блог "Знай більше" розповів заступник по медичній частині Дубенської міської лікарні Віталій Табачук.

- Розкажіть, будь ласка, про ситуацію в нашій лікарні. Найперше цікавлять пацієнти. Адже на жаль місто живе чутками і страхами...
- До теперішнього часу була ситуація відносно спокійна, стабільна та контрольована. 20 хвилин тому привезли пацієнтку з села Носовиця (77-го р. народження) з вираженою дихальною недостатністю на ґрунті запалення легень. Тобто пневмонія. Поки що по телефону я зв’язався з лікарями, то вони кажуть, що вона закордоном не була, з хворими, які на грип чи на якусь респіраторно-вірусну інфекцію хворіли, не контактувала. Жінка хворіє протягом трьох діб. У неї кашель, температура висока. За медичною допомогою протягом трьох днів не зверталася. Сьогодні їй стало важко дихати і жінка звернулася на Швидку допомогу, яка привезла її до нас у лікарню. Зараз пацієнтці зробили аналізи, зробили рентгенографію і розпочали лікування.
- Є підозра на короно вірус? Тести робили?
- Я поки що цього вам сказати не можу. Поки що є пневмонія, запалення легень. В ці хвилини викликаємо лікарів інфекціоністів , терапевтів і буде відбуватися консиліум і буде вирішувати подальші дії.
- Чи є в нас вже тести на визначення короновірусу?
- На жаль, немає...
- Відповідно, пацієнтці їх не робили…
- Поки що ні.
- Віталію Петровичу, в чому зараз в лікарні є потреба? Бо у соцмережах гуртуються люди, які мають бажання робити пожертви на лікарню, щоб підтримати місцеву медицину та лікарів.
- На сьогоднішній день є певна кількість масок, рукавиць, а також є певна кількість комплектів костюмів, яких входять комбінезони, лицеві маски, респіратори. Тобто цілий комплект. Засоби захисту на даний час є. До того я замовив ще 300 комплектів , але біда в тому, що в наявності на даний час на Україні не так легко їх купити чи замовити. Мені приходилось до багатьох постачальників звертатися і узгодити закупівлі в різних місцях. На сьогодні – нема нічого. Обіцяють через місяць, півтори.
Хоча, якимось чином мені вдалось зробити невеличке замовлення, але коли воно буде – теж невідомо. Я завтра маю уточнити ще інформацію і їхати в Рівне. Можливо хоч щось вдасться придбати.
- Ви кажете, що робили замовлення. За чий рахунок буде оплачуватись замовлення?
- З державного бюджету. У нас є кошти для придбання цих засобів захисту. Також повторюсь, що МІНІМАЛЬНИЙ ЗАПАС ЗАХИСТУ У НАС Є. Можливо вони в недостатній кількості, бо ж ніхто не знає, як розвиватиметься ситуація. Тому ЗАПАС ПОТРІБНО РОБИТИ. Хоча б на тиждень, 10 днів. Ви ж самі розумієте.
- Як бізнесмени, громадські діячі, звичайні мешканці міста Дубна та району могли б допомогти лікарні? Хоча б в збільшенні запасу захисту для лікарів.
- Якщо б була така можливість, то ми б не відмовилися б від допомоги. Було б добре придбати рукавиці, бо їх дуже багато потрібно!!! Також тих самих масок, бо ж періодично їх потрібно міняти. Тому нам потрібна їх величезна кількість. Так само є необхідність у дезінфікуючих засобах. В нас є зараз певний об’єм, але чи їх вистачить надовго – невідомо. Можливо на тиждень.
Що стосується апаратури. Кошти у нас по-суті є на них. І планували придбати два, але… Зрозумійте, в усьому світі така проблема і потреба у апаратах виникла практично одночасно. І придбати їх не просто. Ми планували два, але зараз вирішується питання, щоб придбати ХОЧА Б ОДИН АПАРАТ. Завтра знову-таки маємо зустрічі і телефонні розмови з цього приводу. Також спілкуватимемось із депутатами, підприємцями, щоб хоча б один апарат придбати.
- А яка його ціна? Хоча б приблизно.
- Ми хочемо придбати за 750-800 тис. гривень.
- Щиро дякую, що знайшли можливість поспілкуватися зі мною. ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ВАШУ ПРАЦЮ. І ХАЙ БЕРЕЖЕ ВАС, ЛІКАРІВ, ГОСПОДЬ. А ми , прості люди, чим зможемо – допоможемо. Правда?


Спілкувалася Ксеня ГАЛИЦЬКА, фото автора.