На громадських слуханнях у Городку на Рівненщині обговорили будівництво заводу Kronospan

Новини Рівного - ЧаРівне.info

20 та 23 грудня в селі Городок Рівненського району відбулись громадські слухання в рамках громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ТОВ “Технопривід Інвест Груп”,  власником якого є міжнародна компанія Kronospan. Мешканці сіл Городоцької сільської ради, представники громадських організацій, політики, науковці, небайдужі громадяни з Рівного та інших населених пунктів області активно долучилось до дискусії. Слухали виступи керівників заводу, проектних організацій, представників влади висловлювали свої пропозиції, ставили багато запитань. 

 Деревообробний завод у Городку Рівненської області стане одним із найсучасніших виробництв Kronospan.  Kronospan – світовий лідер у галузі виробництва високоякісних деревинних плит і суміжної продукції. Сьогодні це понад 40 виробничих заводів у 30 країнах Європи, Азії та США. Компанія культивує не тільки високі стандарти виробництва, а й європейські норми екологічності виробництва, публічна до обговорення своїх проектів та надає всю необхідну інформацію. 

- З початку втілення проекту на Рівненщині ми неодноразово зустрічались з представниками громади, громадськими організаціями під час прес-конференцій, численних круглих столів. Також для всіх охочих мешканців Городка та Рівного, місцевих депутатів проводили ознайомчу екскурсію на завод Kronospan у Нововолинську. Ми обіцяли обговорювати наші дії з громадою Городка - і своє слово тримаємо. Два дні проводимо громадське обговорення  в клубі села Городок, щоб всі охочі могли долучилися та висловити свою думку, - розповіла генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська.

Для Рівненщини завод Kronospan – це 200 мільйонів євро іноземних інвестицій. Середня заробітна плата робітників підприємства Kronospan у Городку становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць. Робота в компанії Kronospan – це достойний рівень оплати праці, прозорі трудові відносини та дотримання соціальних гарантій згідно Законодавства України. Kronospan створить у регіоні 2000 робочих місць. Понад 200 - це безпосередні працівники підприємства, решта – персонал задіяний у веденні лісового господарства, логістиці та обслуговуванні функціонування підприємства. 

- Розвиток економіки Рівненщини – наше пріоритетне завдання. Саме тому ми в рамках повноважень максимально сприяємо створенню нових сучасних, технологічних та екологічних виробництв. Максимально намагаємося сприяти залученню закордонних та українських інвесторів. Сучасні заводи -  це нові стандарти ведення бізнесу, нові технології та збільшення екологічної безпеки. Додатково в регіоні створюються супутні виробництва, що збільшує кількість робочих місць, рівень заробітної плати. Люди можуть достойно заробляти в Україні та не шукати кращої долі закордоном, - зауважив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. 

Передбачається, що після виходу заводу на проекту потужність,  щороку підприємство сплачуватиме більше 350 мільйонів гривень податків і зборів, з них  25 мільйонів поповнюватимуть саме бюджет Городоцької сільської ради. А це суттєво допоможе розвивати та розбудовувати місцеву громаду. 

- Підприємство є відкритим для громади і максимально співпрацює ще до початку будівництва заводу. Три місяці тому представники громади села, депутати змогли особисто ознайомитися з роботу аналогічного заводу Kronospan у Нововолинську. І були враженні технологічністю виробництва і дотриманням екологічної безпеки, - зауважив заступник сільського голови Городка Сергій Поліщук. - Разом з тим добрим сигналом є і те, що завод інвестує значні кошти не тільки у виробництво, а й у найсучасніші фільтри, таким чином дбає про екологію. Ми бачимо, що ніхто нічого не приховує, з громадою вільно спілкується все керівництво компанії, відповідає на всі питання. 

Після проведення обговорення департамент екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації  обіцяє врахувати всі суттєві зауваження громади. Лише тоді підприємство зможе отримати висновок оцінки впливу на довкілля, а після цього отримувати і усі необхідні дозволи на майбутнє будівництво.  

- Роботу майбутнього підприємства у Городку суворо контролюватимуть  Державна екологічна інспекція та Держпродспоживслужба, громадські екологічні організації, –  підкреслив директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації Володимир Захарчук.