На Дубровиччині повернули у комунальну власність земельну ділянку вартістю понад 7 млн грн

Новини Рівного - ЧаРівне.info
фото ілюстративне

Рівненською місцевою прокуратурою, в рамках здійснення представницьких повноважень, розпочато досудове розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 362 КК України за фактом несанкціонованого внесення даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

В ході досудового розслідування встановлено, що державним реєстратором міської ради за фізичною особою зареєстровано право оренди на земельну ділянку комунальної власності площею 2,8 га вартістю понад 7 млн. гривень, розташовану у м. Дубровиця Рівненської області.

Як встановлено, 18.07.2013 між Дубровицькою міською радою та двома фізичними особами укладено договір оренди на вказану земельну ділянку строком на 10 років для обслуговування будівлі цеху.

У той же час, у зв’язку із систематичною несплатою орендної плати за користування землею, у січні 2017 року, рішенням Дубровицького районного суду у справі за позовом прокуратури Рівненької області договір оренди розірвано, а земельну ділянку повернуто у комунальну власність, про що внесено відповідні відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

В подальшому, Дубровицька міська рада, як власник, спірну земельну ділянку в користування (оренду) не передавала.

Попри вказане, 06.11.2019 державним реєстратором зареєстровано право оренди за тією фізичною особою на підставі вже припиненого договору.

Під час проведення першочергових слідчих (розшукових) дій, в межах кримінального провадження, державним реєстратором в січні 2020 року внесено запис про припинення права оренди.

Разом з тим, на даний час триває досудове розслідування.

Враховуючи викладене, за втручання місцевої прокуратури у комунальну власність Дубровицької міської ради фактично повернуто земельну ділянку площею 2,8 га  вартістю понад 7 млн. гривень.