На депутатську комісію Рівнеради по будівництву нового заводу Kronospan «забули» запросити представників компанії Kronospan

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Близькість місцевих виборів змушує рівненських депутатів працювати понаднормово. На другий день Різдва, вранці 8 січня  депутати Рівненської міської ради зібрались на засідання тимчасової комісії. Переконують, хочуть вивчити ситуацію з довкола будівництва нового деревообробного заводу  міжнародної компанії Kronospan, яка будується не у Рівному … а в селі Городок Рівненського району. На засідання комісії депутати запросили своїх колег, народних депутатів, представників різноманітних громадських рад, активістів та політиків з сусідніх до Рівного сіл. Єдині, хто не отримав запрошення на комісію  - представники компанії  Kronospan.  Однак компанія працює публічно і відкрито, тому її керівництво як тільки дізналось про засідання комісії  - вирішило прийти на засідання, щоб розповісти правду про нове виробництво з перших вуст.

- Переконаний, що відсутність запрошення на комісію представників Kronospan – це лише непорозуміння. І це жодним чином не є намаганням спотворити інформацію про плани компанії , – наголосив директор ТОВ «Технопривід Інвест Груп» (яке належить міжнародній компанії Kronospan) Павло Пильтяй. – Дивно, що депутати не надіслали нам запрошення.  Бо сконтактувати з нами та отримати всю інформацію – дуже просто.  Ми неодноразово зустрічались з представниками громади, депутатами, громадськими організаціями під час прес-конференцій, численних круглих столів. Для всіх охочих мешканців Городка та Рівного, місцевих депутатів проводили ознайомчу екскурсію на завод Kronospan у Нововолинську. І готові зробити це знову.  Ми провели громадські обговорення нашого звіту про оцінку впливу на довкілля, на яких були присутні не тільки мешканці громади Городка, Рівного та Обарова та інших населених пунктів, а й представники найавторитетніших на найпопулярніших ЗМІ Рівненщини. Телевізійні сюжети про слухання показали  ключові телеканали області, в тому числі й «Суспільне». Не важко проаналізувати відкриту інформацію і переконатися, що жодне з підприємств Рівненщини не було наскільки відкритим у процесі обговорення своєї майбутньої діяльності.

Під час засідання комісії Павло Пильтяй надав всю інформацію  про проект нового заводу для депутатів Рівненської міської ради не тільки на словах, а й у документах та поясненнях. Також він відповів на всі гострі запитання науковців НУВГП, представників екологічних громадських організацій, ГО «Екоклуб», небайдужих мешканців Рівного, Городка та Обарова.

Як ми повідомляли раніше, виробництво на Рівненщині матиме не тільки сучасне  і сертифіковане за європейське обладнання, а й одні найкращих у всьому світі фільтруючі системи, в тому числі UTWS та WESP. Це передові технології, які Kronospan впроваджуватиме першим в Україні. Kronospan рухається на три кроки вперед, будує сучасні виробництва, щоб навіть через кілька років вони випереджало новітні європейські екологічні норми. Загальна вартість інвестиції у пилогазоочисні технології заводу в Городку перевищить 20 мільйонів євро.

Загалом завод Kronospan на Рівненщині – це 200 мільйонів євро іноземних інвестицій. Середня заробітна плата робітників підприємства Kronospan у Городку становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць. Робота в компанії Kronospan – це достойний рівень оплати праці, прозорі трудові відносини та дотримання соціальних гарантій згідно Законодавства України. Передбачається, що після виходу заводу на проекту потужність,  щороку підприємство сплачуватиме більше 350 мільйонів гривень податків і зборів, з них  25 мільйонів  поповнюватимуть саме бюджет Городоцької  сільської ради.  А це суттєво допоможе розвивати та розбудовувати місцеву громаду.