На Рівненщині збирають кошти на відновлення унікальної історичної пам`ятки

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Гощанська селищна рада оголосила збір коштів на реконструкцію унікальної пам'ятки архітктури - садиби графів Валекських, яка віднедавна перейшла у власність громади. 

Завдяки благодійним внескам на цей рахунок вже вдалося зібрати 70 тис. грн. грн. З них – 36 тис. 867 грн витратили на виготовлення Експертного технічного звіту Садиби, повідомляють у Гощанській селищній раді. 

Для усіх, хто хоче допомогти й фінансово прилучитися до відновлення перлини Гощі нагадуємо про реквізити для благодійного внеску.

Одержувач: Гощанська селищна рада;

ЄДРПОУ: 04385416;

МФО: 833017;

Р/Р: 31559357124303

Банк одержувача: ГУДКСУ у Рівненській обл.;

призначення платежу: для відновлення Садиби у Гощі.

Довідково: Палац поміщиків Валевських, яким з 1840-х років належав маєток в Гощі, побудований в стилі шале - альпійського будиночка з фахверковим фасадом і мансардним поверхом.

Сама будівля знаходиться на території найбільшого в області периферійного парку англійської планування площею близько 7 га. На жаль, незважаючи на те, що такий тип садибної споруди на території України зустрічається вкрай рідко, і парк, і саме шале давно занепали і заросли чагарником. Але як і раніше серед паркових насаджень можна зустріти реліктове дерево гінкго, яке іноді називають «динозаврових деревом», а також понад 30 видів рідкісних каштанів і ясенів, які дозволяють уявити, яким чудовим був парк в той час. Стара будівля шале знаходиться в глибині цього парку, і лише небагато чим нагадує про колишню доглянутості і велич.

Зараз в ньому знаходиться районна бібліотека, в якій зберігається великий книжковий фонд. А сам будинок чекає реставраційних робіт, які допоможуть відновити його колишню пишність.