На Рівненщині скоротять райони: замість 16-ти буде 3

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні у приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації відбувся брифінг, на якому презентували проект нового районного поділу Рівненської області.

Як зазначили спікери брифінгу, Міністерство розвитку громад та територій України розробило методику районного поділу областей. Згідно проекту міністерства, Рівненщину планують розділити на 3 райони з центрами у Рівному, Дубні та Сарнах. За таким ж принципом утворені госпітальні округи Рівненщини (об'єднання закладів охорони здоров'я України декількох районів в одну мережу за принципом доступності, густини та кількості населення).

В учасників брифінгу такий поділ викликає більше питань, ніж відповідей.

Зокрема, Петро Жук,  провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень, застерігає від надмірного укрупнення районів. Він стверджує, що такий поділ не забезпечить максимально ефективного управління, оскільки відстань від найвіддаленіших населених пунктів майбутнього Сарненського району до районного центру становить понад 60 кілометрів. Тому, можливо, в проект додадуть четвертий район з центром у Дубровиці.

Також про недосконалість реформи висловився Василь Курилас, консультант з правових питань Офісу реформ Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України. Він зазначив, що досі достеменно невідомо, які повноваження візьмуть на себе районні центри. Ймовірно райони будуть здійснювати контроль за дотриманням законодавства об'єднаними громадами.