На Рівненщині молодь з цілої України вшанувала пам`ять героїв УПА (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Учасники Молодіжного історично-пошукового табору «Повстанські ночі» закінчили свій  проект в урочищі Гутвин на Костопільщині. 

В цьому місці у період з 1942 по 1943 рік знаходився  штаб УПА «Північ» та стояли на постої  воякі  армії УНР ,  які готувалися до Зимового  походу. За 5 днів таборування  молодь зі всіх куточків України  пізнала  історію УПА  на Рівненщині та  впорядкувала 10  місць  поховань  (визначних місць)  пов’язаних з героїчною боротьбою Української повстанської армії.  Вшановано діяльність  таких визначних діячів , як Володимир Робітницький (поблизу с.Грабів), Василь Івахів  (с. Бичаль) , Дмитро Клячківський ( місцевість поблизу с. Суськ), Сергій  Качинський (с. Оржів) , Ніл Хасевич  (с. Сухівці та с. Дюксин) через відвідини місць пов’язаних з їх діяльністю та проведення краєзнавчих екскурсій в відповідних населених пунктах. 

Цікавим моментом табору було, що учасниками табору були хлопці та дівчата з села Піддубці Луцького району де народився та жив Сергій Качинський. Особливо вразила учасників зустріч з  безпосереднім учасником тих подій - учнем художника Ніла Хасевича з села Дюксин. Емоційний   зв’язок поколінь це те, що завжди допомагало не втратити українську мрію.

Крім історично-пошукової роботи учасники мали цікаві пригоди, через подолання завалів складної водної ділянки річкою Горинь за маршрутом: с. Оржів  Рівненського району – с. Звіздівка Костопільського р-ну Рівненської області, що забирало  в учасників багато сил та часу.  

Денна втома від водних та піших переходів компенсувалася цікавими історичними  розповідями, піснями та іграми біля ватри. Крім того учасники мали можливість позмагатися в командній грі в пейнбол та футбол.  Дощова та прохолодна погода, що супроводжувала цілий табір не завадили учасникам та організаторам.

Завзятість учасників та цікава насичена програма табору допомогла виконати поставлену мету таборування – ознайомити  молодь з історією визвольних змагань  УПА та вшанувати визначних діячів руху опору.