На Рівненщині активно розвивають молочний бізнес

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні у Рівному в рамках круглого столу розповіли про перші успіхи проєкту "Сімейні молочні ферми - добробут людей та сталий розвиток села". Він реалізовується фондом "Любіть Україну" за підтримки ПРООН та уряду Швеції.

Втілюють його в життя на території Рівненської, Тернопільської, Волинської та Хмельницької областей.

 - За підрахунками Міжнародної Фінансової Корпорації у 2030 році дефіцит молочних продуктів у Світі становитиме близько 250 мільйонів тонн щороку. В Україні підрахували потенціала наразі на 10 мільйонів тонн. Для порівння, у 2019 році в нас виробили 8 мільйонів тонн. Загалом у нас плани підняти виробництво до 20 мільйонів тонн на рік (10 на внутрішній ринок і 10 на експорт). Цей проєкт передбачає повну заміну одноосібних господарств на сімейні молочні ферми, - роповідає голова правління фонду "Любіть Україну" Михайло Корилкевич.

Зараз реалізація проекту проходить початкову стадію. Планується створення 4 показових ферм і 4 областях, дві з яких уже працює. з березня місяця у селі буща Здолбунівського району розпочинає роботу третя ферма.

- Ми випрацьовуємо бузнес-модель, яка буде ефективною навіть у депресивних районах. Ми стараємось об'єднати максимальну кількість організацій та державних установ, щоб поліпшити ефективність роботи молочних ферм. Таким чином ми створимо цілий молочний кластер, - коментує керівник проєктів фонду "Любіть Україну" Олександр Лісовський.

Вже до квітня поточного року почнуть створювати молочні кооперативи. Вони дозволять оптимізувати роботу та затрати на утримання молочних ферм. Відповідно, це підніме доходність господарств.

 Також активно проводится освітня та просвітницька діяльність. Найближчим часом на Рівненщині відкриється навчальний центр у селі Здовбиця. 

- У 2018 році ми провели 2 навчання. У 2019 році вже 8. Така кількість зумовлена поки тою кількістю господарств, які маємо, - розповіла керівниця навчального напряму проєкту Людмила Головчицька.

До 2027 року в Україні планують запустити 5000 сімейних молочних ферм. Це дасть до 12 мільярдів гривень.

Наразі триває будівництво 16 ферм.Ще 67 сімей перебувають на стадії переговорів по будівництві нового бізнесу.