На двох дільницях виборці отримали бюлетені без паспортів

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На двох виборчих дільницях Рівненської області виборці отримали бюлетені для голосування та здійснили волевиявлення без паспортів громадянина України. Такі факти зафіксували спостерігачі ОПОРИ на ДВК №560073 (с. Масевичі Рокитнівського р-ну) та на ДВК №560393 (с. Ступно Здолбунівського р-ну).

На виборчій дільниці №560073 у селі Масевичі виборець прийшов на дільницю без паспорта громадянина України. У комісії йому повідомили, що не зможуть видати бюлетені без документу та попросили повернутися з паспортом, аби проголосувати.

Через деякий час виборець повернувся на дільницю, маючи з собою військовий квиток, пояснивши комісії, що паспорт не зміг знайти вдома. Виборча комісія видала бюлетені і виборець проголосував.

На виборчій комісії №560393 у селі Ступно виборчині видали бюлетені без пред’явлення відповідного документу.

Для спостерігачки ОПОРИ членкиня виборчої комісії Галина Грицак пояснила:

- «Це моя сусідка, моя родичка. Я її дуже добре знаю. І вона прийшла без паспорта. Так як я її знаю, вирішила їй довірити».

Відповідно до ч. 3 ст. 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п’ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

Згідно з ч 5 ст. 3 Закону  документи, зазначені у пунктах 1, 2, 7 частини третьої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях. Зокрема, це: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Відповідно до ч.3 ст. 3 Закону, документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); 3) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); 4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 5) дипломатичний паспорт; 6) службовий паспорт; 7) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

 

Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області