Мінсоцполітики пропонує відмінити «бебі-бокси»

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Розроблено проєкт постанови, яким передбачена грошова компенсація вартості „пакунку малюка? на дітей, які народились у 2020 році та не отримали його. Про це йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці міністерства, яке викликало жваве обговорення.

Запозичена у Європі ідея підтримати родину при народженні малюка спеціальним безоплатним  набором речей першої необхідності в Україні почала впроваджуватися з вересня 2018 року. Але скоро вона може зникнути.

Міністерство соціальної політики пропонує замінити бебі-бокс грошовою виплатою його вартості., і пояснює, чим викликаний такий крок.

«Цьогоріч році закупівля одноразової натуральної допомоги за рахунок коштів державного бюджету проводиться централізованою закупівельною організацією – державна установа “Професійні закупівлі”. Проте, 30 червня за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольним комітетом України прийнято рішення відмінити процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”. Відтак Мінсоцполітики розробило проект урядового рішення, яким передбачається запровадити виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка? на дітей, які народились у 2020 році, та не були забезпечені цією допомогою».

Люди схвалюють ідею отримати кошти замість набору речей для новонародженого. І хоч урядова постанова ще у проєкті, багато хто цікавиться сумою компенсації. Додамо, що у Рівному  вже кілька місяців у пологових не видають бебі-бокси.