"Ми – екіпаж одного корабля": у Рівному - виставка картин, які "говорять" (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

26 серпня рівненська художниця Христина Шинкар дебютувала із персональною виставкою картин у художній майстерні Євро-Арт. 20-тирічна мисткиня презентувала роботи, виконані у техніці олійного живопису, аби акцентувати увагу містян на проблемі забруднення довкілля та “проговорити” у такий спосіб до небайдужих поціновувачів мистецтва від імені природи.

Пелюстки квітів, які “дихають” із полотен, тварини, що гармонійно злилися з присутністю людей на, нехай і намальованому, просторі – такі асоціації викликає експозиція Христини Шинкар із тридцяти однієї картини. Перше, що спадає на думку, коли бачиш роботи юної художниці – це затишок і цілковите прийняття нас, людей, таким дивовижним світом її величності Природи. Соковиті відтінки олійних фарб до деталей передають дрібні прожилки пелюстків квітів, звислі на них росинки та глибокі погляди людей, що відображають внутрішній світ тварин поруч та в такий спосіб ніби комунікують з ними.

- Виставка "Ми екіпаж одного корабля" умовно поділена на 2 частини. До одного залу входять картини, на яких зображені мої почуття квіти. Основні чотири кольори: червоний, помаранчевий, білий, ніжнорожевий. Це стани мого внутрішнього світу: червоний закоханість, білий початок нового, жовтий дружелюбність, енергія, рожевий ніжність. Ці картини несуть естетичну функцію, показують мій внутрішній світ. В іншому залі експонуються портрети людей з тваринами. Дівчата відображають внутрішній світ тварин, їх стан. Це проглядається в їх погляді, положені рук, виразі обличчя, - ділиться Христина Шинкар.

Зі слів художниці, вона виконує роботи не тільки пензликом, а й часто використовує мастихін, іноді робить фактури за допомогою ганчірки. Зокрема, дівчина малює руками, коли має намір додати якийсь окремий акцент.

Тут, серед картинної галереї, хочеться спинитися на мить й уявити, про що мовчать з полотен проникливі очі, про що шепочуть квіти, про що думають зображені люди в рамках затишних картин: про втрачене минуле, утопічне майбутнє чи відповідальне теперішнє. Ось такою “голосною мовчанкою” фарб мисткиня доносить через картини до людей проблему необачного ставлення до природи. Саме тому майстерня “Євро-Арт” позиціонує експозицію художниці не просто як “витвір сучасного мистецтва”, а як екоосвітній проєкт зокрема.

- Назва виставки "Ми екіпаж одного корабля" говорить сама за себе, що у нас немає іншої планети, іншого середовища існування, тому ми повинні берегти цю красу, подаровану природою, щоб зберегти собі гарне довкілля на майбутнє. Це завдання кожної свідомої людини. Ідея була в тому, щоб донести до людей думку про те, що берегти планету потрібно не колись, а зараз. Художні твори завжди є відображенням навколишньої дійсності, й можуть краще донести інформацію, ніж просто наукові тексти, адже в них більше виражається емоційність й піднесеність, - зазначає художниця.

Ознайомитися з творчістю Христини Шинкар усі охочі можуть до 20 вересня у галереї "Євро-Арт", що на Проспекті, Миру 4.