Межі карантину розширюються: вже 54 заклади на Рівненщині зачинені на карантин

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівненській ОДА відбувся брифінг на тему "Стан епідеміологічної ситуації щодо грипу в області, а також ризики поширення коронавірусу".

Епідемічний поріг, як зазначає начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Юрій Осіпчук, перевищено у Дубенському, Зарічненському, Костопільському, Корецькому, Острозькому, Радивилівському районах та у місті Вараш. Наразі, через ріст захворюваності на грип та інші гострі респіраторні інфекції (ГРІ), у цих районах навчальний процес призупинили 54 освітніх заклади.

70% серед хворих на грип та ГРВІ - діти. Тому карантин це найефективніший спосіб недопустити поширення інфекції. - додає Юрій Осіпчук.

Роман Сафонов, в.о. директора ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», дав декілька порад, як вберегтися від хвороби:

  1. Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу не пізно упродовж усього сезону грипу.

  2. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів.

  3. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

  4. Уникайте місць скупчення людей - масових заходів та громадського транспорту.

Також спікери неодноразово наголошують, що при виявленні симптомів  потрібно негайно  звертатись до лікарів.

Щодо ймовірності поширення коронавірусу, який спалахнув у Китаї, заспокоюють, що причин хвилюватися немає. Медичні заклади області готові швидко виявляти вірус лабораторно та надавати необхідні лікарські послуги.