Методи економії на комуналці: монтаж бойлера, утеплення стін та інші корисняки

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Щомісячна оплата комунальних послуг завдає удару по сімейному бюджету. Тому різноманітні корисняки допомагають економити кошти, стають популярнішими. Українці активно встановлюють бойлери та використовують побутову техніку з високим ККД і мінімальним енергоспоживання. Вони вдаються й до інших хитрощів.

Про способи, які допомагають зменшити витрати на комуналку, мова піде нижче. 

Монтаж накопичувальних водонагрівачів

Один з найекономніших різновидів водонагрівальних приладів — бойлери з накопичувальним баком. Вони здатні «роздавати» гарячу воду відразу на кілька окремих точок водозабору. 

Перевага бойлерів — мінімальні витрати електроенергії. Їхня експлуатація дозволяє здешевити гарячу воду принаймні на кілька відсотків. За умови використання таких водонагрівачів, платити потрібно тільки за холодне водопостачання й послуги електромережі. Пункт «водопідігрів» зникає зі списку статей витрат сімейного бюджету.

Придбати економічний бойлер Gorenje можна онлайн за посиланням.

Внутрішнє або зовнішнє утеплення помешкання

Цей метод особливо актуальний для мешканців житла з автономним опаленням. Він дозволяє максимально відстрочити початок опалювального сезону і зменшити його тривалість. 

Утеплювальні матеріали можна використовувати:

 • для вікон,

 • дверей,

 • стін,

 • фасаду,

 • балконів.

Переваги утеплених приміщень — це:

 • підвищення температури всередині,

 • стабільні показники вологості повітря,

 • додаткова звукоізоляція,

 • зменшення витрат на опалення і кондиціонування.

Використання «розумної» електрики

Менше платити за послуги централізованої системи енергопостачання дозволяє встановлення:

 1. розумних лампочок,

 2. Смарт-розеток,

 3. Смарт-вимикачів,

 4. розумних мережевих фільтрів,

 5. економічних Смарт-світильників і люстр.

Усі ці прилади так чи інакше сприяють зменшенню сум у платіжках за електроенергію.

Енергоефективна побутова техніка

Один з найочевидніших лайфхаків — заміна застарілої та дорогої техніки на енергоефективну нову. Вибір на користь  холодильників, мікрохвильовок, духових шаф, плит та витяжок з мінімальним рівнем енергоспоживання — перший крок до відчутної економії.

Експлуатація двозонних лічильників

Двозонні лічильники дозволяють менше платити за електроенергію, використану у нічний час. Після їхнього встановлення, вночі можна прати, мити посуд та використовувати побутові прилади, які не потребують постійного контролю та не заважають спати.

Також сприяють економії прості дії: вимкнення світла відразу після виходу з кімнати, монтаж якісних склопакетів, встановлення «екранів» із фольги між радіаторами та стінами.