Кузнецовськ хочуть перейменувати на... Кузнецовськ?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

З травня  2015 року набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», згідно з яким органи місцевої влади в шестимісячний термін після того, як закон вступив в дію, повинні до парламенту подати пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів та областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Відтак, до списку міст, які потрібно перейменувати належить Кузнецовськ. 

Як повідомляє 34400.net/, розпорядженням т.в.о. міського голови Ігоря Куца 3 червня 2015 року було утворено робочу групу з питань підготовки громадських слухань щодо перейменування Кузнецовська. Однак слухання не були проведені. 

І лише зараз розпочались дискусії щодо перейменування. Згідно з опитуванням в інтернет-мережі, більшість опитаних мешканців міста проти того, аби перейменувати Кузнецовськ на Вараш (а, швидше за все, саме таку нову назву пропонуватиме на розгляд ВРУ Український інститут національної пам`яті, за рекомендацією якого тепер й буде присвоєно місту назву), лише за останній тиждень у сервісі "Петиції" зареєстровано одразу декілька петицій з приводу перейменування Кузнецовська.

Серед інших варіантів розглядають назви Шептицький, Світлодар, Кузнецьк (на честь поліських ковалів)  А також пропонують залишити назву Кузнецовськ, щоправда, це буде на честь загиблого за Україну воїна-десантника 25-ї опдбр Антона Олександровича Кузнецова, який загинув у збитому проросійськими терористами Іл-76 над Луганським аеропортом 14 червня 2014 року.

До слова, за 2 дні дана петиція набрала більш, ніж 100 голосів.

Втім, пропозиція залишити стару назву та "перейменувати" Кузнецовськ на Кузнецовськ, надавши назві нового значення суперечить закону, - зазначають у Українському інституті національної пам`яті. Закон не передбачає "перейменування" назви на існуючу під різними приводами.