Крихітки стали дорослими: у Рівненському перинатальному центрі відзначили День недоношених (фоторепортаж)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівненському обласному перинатальному центрі відзначили День передчасно народжених діток. Щорічно лікарі медзакладу зустрічаються  із мамами та дітками, які народилися недоношеними і успішно виписалися додому. Серед них – і діти, які народилися із масою тіла менше 1000 грам. 

І поки малі танцювали, співали та розмальовували руки аквагримом, дорослі спілкувалися з лікарями та людьми, які опинилися у схожій життєвій ситуації. 

Побачити свої маленьких пацієнтів прийшли самі медики.

Заступник головного лікаря Галина Ковальва розповіла, що у їх закладі щороку народжується 350-400 таких немовлят.

“Передчасні пологи – проблема не лише медиків, а й батьків, – говорить лікар. – У світі є тенденція до збільшення кількості передчасних пологів. Найважчими є дітки народжені до 27 тижнів. Найлегше доглядати малюків, народжених після 34 тижня. Проблема передчасних пологів залишається однією з проблем, недооцінених суспільством. Лікарі прагнуть привернути увагу до цієї проблеми. Суспільство необхідно інформувати про небезпеку та наслідки передчасних пологів, а також про профілактику і необхідність збереження повного терміну вагітності.”.

Мама передчасно народженого Кирила Потерухи, розповіла про свій досвід.Її син народився з вагою 580 гр. Зараз йому вже 1, 5 рочки.

“Коли стаються передчасні пологи, ти потрапляєш в інший світ, – розповідає жінка. – Ти боїшся втратити дитину, зробити щось не так. Я дякую Богу і лікарям, які здатні творти дива. Наш син сьогодні повністю здоровий, ми тішимось, коли бачимо його перші кроки, як він навчається робити щось нове!"

На святі для діток Гіпермаркет меблів та люстр Dybok.ua облаштував ігрову зону із балабасами, а ТМ "Щедрик" подарувала смачну та корисну молочну продукцію.

А талановита рівнянка Єва Шмід виконала пісню "Мам". Доречі, Єва також народилась передчасно - на 32 тижні.