Кредит на житло під 7%: рівнянка розповіла про участь у «Доступній іпотеці»

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівнянка Неоніла сьогодні стала власницею квартири площею 45,9 квадрата. Житло у масиві «Фабричний» в обласному центрі вона придбала завдяки державній програмі «Доступна іпотека 7%».

Договір на пільговий кредит пані Неоніла підписала із Приватбанком, котрий є партнером державної програми.

«Це квартира в новобудові, її вартість близько 31 тисяча доларів. Я вже сплатила аванс, погоджений із Фондом розвитку підприємництва. Відтепер я щомісяця буду сплачувати близько 4,5 тисяч гривень. Це вигідно, адже такою і є сума за оренду житла. Строк виплати кредиту – 20 років», - розповіла пані Неоніла.

Керівник напрямку Споживче кредитування Північно-західного регіонального управління АТ КБ Приватбанк Олександр Мамчич розповів про умови отримання кредиту. Серед них - перший внесок 15% від загальної суми, максимальний кредит – до 2 млн грн під 7% річних, терміном до 20 років.

«Щоб взяти кредити за державною програмою «Доступна іпотека 7%», людина повинна отримувати офіційний дохід. Ми готові кредитувати клієнтів, які мають мінімальний платіж. Усе залежить від вартості нерухомості, початкового внеску і терміну кредиту», - зазначив Олександр Мамчич.

За перший місяць цієї програми в Україні видано декілька десятків таких кредитів, а  Рівненщина - одна з лідерів по програмі пільгового кредитування, розповів голова ОДА Віталій Коваль.

«В області вже видано 7 кредитів, а у  банках обробляється ще понад 100 заявок від мешканців Рівненщини, - коментує Віталій Коваль. – Населення потребує пільгового кредитування. А «Доступна іпотека» дасть можливість придбати житло тим, хто не мав такої можливості. 7% - це найнижча ставка, про яку ми ще рік назад не могли навіть мріяти. «Доступна іпотека 7%» - це не лише можливість громадянам купувати кватири по пільговій ціні, це і великий поштовх для розвитку будівельної галузі в кожному регіоні України».

Голова ОДА додав, що «Доступна іпотека 7%» - це вже наступна пільгова державна програма для населення, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Вже два роки успішно діє програма «5-7-9», що сприяє активному розвитку підприємництва.

Довідка. Державна програма «Доступна іпотека 7%»

Джерело фінансування: Державний бюджет України (через Фонд розвитку підприємництва).

Уповноважені банки: Укргазбанк, Ощадбанк, «Глобус Банк», Приватбанк, Мегабанк, Кредобанк, «ОТП банк», АТ БанкАльянс.

 

Умови іпотечного кредитування:

  • Максимальна сума іпотечного кредиту 2 млн. грн.

  • Строк виплати компенсації процентів віповідає строку іпотечного кредиту (20 років).

  • Мінімальний власний внесок позичальника 15 % від суми кредиту.

  • Максимальний розмір комісії за надання та обслуговування кредиту 0,5 % від суми кредиту.

  • Максимальний розмір комісії за надання гарантій Фонду розвитку підприємництва 0,5 % річних. Кредитні гарантії Фонду: 50% від суми наданого іпотечного кредиту.

Види предметів іпотеки:

  • Первинний ринок (майнові права на квартири та будинки + ділянка).

  • Вторинний ринок (квартири та будинки + ділянка введені в експлуатацію з 2018 року).

Нормативна площа предметів іпотеки:

  • 50м2 загальної площі на одинокого громадянина чи сім‘ю з двох осіб;

  • 20м2 на кожного наступного члена сім‘ї.

Віковий параметр:

  • До 70 років на момент погашення кредиту.