Коронавірусна інфекція: ООН дали рекомендації для вагітних

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Організація Об'єднаних Націй надала рекомендації вагітним жінкам у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19.

Відповідну заяву опублікувало Агентство ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров'я в середу, 11 березня.

"Хоча страх і невпевненість є природними реакціями на коронавірус, ми повинні керуватися фактами й надійною інформацією", - заявила глава Фонду ООН в області народонаселення, доктор Наталія Канемо.

На сьогодні немає наукових доказів підвищеної сприйнятливості вагітних жінок до COVID-19.

"Однак вагітність приносить фізичні зміни, які можуть зробити деяких вагітних більш сприйнятливими до вірусних респіраторних інфекцій. Вагітним жінкам з респіраторними захворюваннями слід ставитися до лікування вкрай виважено через підвищеного ризику несприятливих наслідків", - сказано в заяві.

Вагітним жінкам слід приймати такі ж профілактичні заходи, як і іншим дорослим людям, щоб уникнути зараження, наприклад, уникати тісного контакту з тими, хто кашляє і чхає, часто мити руки милом з водою або протирати руки розчином на основі алкоголю, прикривати рот і ніс тканиною або ліктем при кашлі та чханні, вживати в їжу ретельно приготовані м'ясо і яйця та ін.

Які годують груддю жінкам не слід відлучати своїх новонароджених від грудей, оскільки немає доказів, що свідчать про те, що респіраторні віруси можуть передаватися через грудне молоко. Мати може продовжувати годувати, приймаючи необхідні заходи безпеки: носити маску (в тому числі під час годування), мити руки до і після контакту з дитиною (включаючи годування) і чистити й дезінфікувати забруднені поверхні. Якщо мати занадто хвора для грудного вигодовування, можна використовувати зціджене молоко.

"На цей момент не існує вакцини для запобігання або лікування вірусу, але рекомендується лікування його симптомів. Лікування вагітних з підозрою або підтвердженою інфекцією COVID-19 має забезпечуватися підтримують терапіями, рекомендованими ВООЗ для дорослих пацієнтів, у тісній консультації з їх акушерами або гінекологами", - підсумували в ООН.