Коли розпочнуть та кому робитимуть безплатні ІФА-тести на Рівненщині

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Направлення на ІФА-тест надає сімейний лікар. Безоплатно його робитимуть державні лабораторії для пацієнтів, які ідуть на операції, представників Нацгвардії, Нацполіції, лабораторні працівники та періодично інші медики. Про це під час брифінгу 29 травня розповів головний санітарний лікар області Роман Сафонов. 

- Якщо ІФА-тестування виявиться позитивним, то досліджується матеріал ПЛР-методом, адже саме цей метод є діагностичним критерієм. Це відсіє людей, що вже перехворіли на це захворювання, і підтвердить або спростує факт наявності захворювання у людини з підозрою. Це може бути негостра фаза, тоді ПЛР-тестом треба підтверджувати наявність COVID-19, - зазначив Роман Сафонов. 

За бажанням ІФА-тестування можна провести за власний кошт у приватній лабораторії, які проводять такі дослідження. Нагадаємо, коштує ІФА-тест в межах 50-100 грн. 

- Якщо ви бачите, що лабораторія встановлює ціну за ІФА понад 150 гривень - шукайте собі іншу лабораторію, - зазначив Сафонов. 

Рівненський обласний лабораторний центр вищеперерахованим категоріям громадян ІФА-тести планує робити вже з вівторка, 2 червня. Розпочнуть дослідження з працівників лабораторій.