Коли переводити годинник на літній час у 2013 році?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Багато українців щороку задаються питанням, коли переводити годинники на літній час. Відтак, і цього року людей цікавить ця інформація. Згідно з офіційними даними, стрілки годинників слід переводити у ніч з 30 на 31 березня. За київським часом о 3 годині ночі з суботи на неділю українці переводитимуть стрілки своїх годинників на одну годину вперед.

Нагадаємо, що у лютому 2012 року Кабінет міністрів України запропонував ввести другий часовий пояс (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки. Тоді відповідний проект Закону "Про порядок обчислення часу на території України" був винесений на розгляд Верховної Ради.

Було запропоновано перевести годинникову стрілку навесні на літній час, а восени, відповідно, скасувати дію літнього часу і більше не переводити годинникову стрілку. Тобто ввести на території України постійний час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.

Проте у березні 2012 року Верховна Рада відмовилася розглядати законопроект про обчислення часу, аргументуючи це тим, що поки проблема прийняття цього закону гостро не стоїть.

Відомо, що режими "зимового" і "літнього" часу використовують за різними даними від 80 до 110 країн у світі.

Наразі Україна йде в ногу зі світовим часом та продовжує переводити стрілки годинника двічі на рік у відповідний час. Відтак, ЧаРівне.інфо ще раз нагадує, що переходити на літній час, перевівши годинникову стрілку на годину вперед, слід у ніч з 30 на 31 березня о 3 год. ночі.

Марія РІВНЕНСЬКА